Facebook RSS
Home Aktuality Prachuap Khiri Khan

Prachuap Khiri Khan

Provinční město Prachuap Khiri Khan je zajímavé hlavně úchvatným pohledem na záliv, ohraničený strmými ostrůvky. Městečko si zachovalo kouzlo, které většina přímořských měst už dávno ztratila. Naleznete tu dobré ubytování s krásným panoramatem z okna vašeho hotelového pokoje a vynikající jídlo. Dokonce ani servírované ryby nejsou vysušené jako jinde v Thajsku. Na rozdíl od severnějšího Hua Hin to ještě není hlavní turistická destinace a v noci je na moří vidět spousta zelených světel lodí rybářů.

 

Na severním cípu města je chrám na kopci obývaném velkým stádem docela drzých opic. Projít mezi nimi až nahoru vyžaduje značný kus odvahy. Doporučujeme si vzít ssebou velký klacek, který přece jen vzbuzuje respekt a hlavně nemít nic k snědku. Viděli jsme i opice, které na nábřeží lízaly zmrzlinu a opodál plakaly děti, kterým ji opice ukradly.

Za koupáním musíte jet tak 4 km na jih do zálivu Ao Manao nebo na sever. Severní opuštěná pláž má jedinou nevýhodu – skoro žádný stín. Jižní bývají často přeplněné a špinavější.

Na jih od města, ještě jižněji než Ao Manao, je památník krále Ramy IV. Mongkuta (to je ten král z filmu “Anna a král”)na místě, kde kdysi sám král pozoroval zatmění slunce a jiné hvězdářské jevy. Kromě některých zachovaných účelových staveb je tu také malé akvárium.

 
 Share on Facebook Share on Twitter Share on Reddit Share on LinkedIn
Comments Off on Prachuap Khiri Khan  comments