Facebook RSS
Home Moře Ko Chang

Ko Chang

เกาะช้าง

Ostrov Ko Chang (Ostrov Slon) se nachází “pouhých” 320 km na východ od Bangkoku. Když dorazíte na pobřeží poblíž města Trat, uvidíte ho rovnou před vámi. Stačí nalodit se na přívoz a za půl hodiny jste na ostrově, z větší části pokrytém skutečným deštným pralesem.

Použitelné pláže jsou ale pouze na západní straně ostrova. Řekl bych, že nejlepší volba je střed ostrova, Ao Khlong Phrao nebo Hat Kaibae. Čistota vody je silně proměnlivá v závislosti na počasí, viditelnost je maximálně 2 m. Letoviska a rezorty jsou zde ale menší a útulnější než v okolí Bangkoku.

Ko Chang se nachází již v oblasti, bohaté velké na tropické bouřky, které tu nejsou žádnou zvláštností. A když se v deštivém období přežene přes noc skutečně veliká bouřka, to pak můžete jet rovnou domů. Do moře se nahrne nejen neskutečné množství bahna, ale i všechny žumpy, jak je ta voda při své divoké cestě sebere. A někdy sebere i kus pobřežní silnice. To se pak domů dostanete teprve až když ji opraví.

Výhodou tohoto podnebí ale zase je možnost vidět nefalšovaný tropický deštný prales. Ten je hezký i za špatného počasí. Zážitek je o kapání vody ze stromů ještě autentičtější. Vstupné k vodopádu činí 40,-THB pro místní, 400,-THB pro farangy, jinak to tady nejde. Je možno se i projet na slonu, dokonce jsme viděli i opice na stromě.

Nenechte si ujít také prohlídku “rybářské” vesnice na kůlech Bang Bao. Nutno poznamenat, že pohled z výšky na vesnici je daleko romantičtější než pobyt v ní.

V Okolí Ko Changu je velké množství malých ostrůvků na které si lze vyjet zašnorchlovat. Čistota vody je na nich rapidně lepší, dohlednost tak 5 – 10 m. Útes sice není nijak impozantní, ale rozhodně to stojí za pokus. Na některých ostrovech se lze i ubytovat. I tento nápad vřele doporučujeme. Nejbližší, Koh Yuak je k dosažení i malou soukromou lodičkou. Je bez ubytování, jen s malou plážičkou, s rybičkami a korálky.

A narazili jsme zde na ještě jeden nepříjemný, snad ne příliš častý jev. Dva metry vysoký odliv. Tam kde se normálně dá koupat na písčité pláži,  je potom pouze kamení. Nalézt na ostrově hlubší písčité pláže je potom velký kumšt. Třeba Lonely beach.

 

 
 Share on Facebook Share on Twitter Share on Reddit Share on LinkedIn
1 Comment  comments 

One Response

  1. Miroslava Matoušková

    O letošních vánocích se tam chystáme, doufám, že nic z uvedených pohrom nezažijeme.