Facebook RSS

Průvodce Thajskem – proč, kdy a kam jet?

Ko Similan MiangPřemýšlíte o dovolené u teplého tropického moře? Hledáte místo pro klidný odpočinek v exotickém ráji? Nebo se chcete toulat po stezkách v pralese a pozorovat divokou přírodu? Zajímají vás živé buddhistické chrámy či bohaté pozůstatky starých historických měst? Chcete poznat jiné kultury nebo si udělat výlet na slonech do zapadlých horských vesnic? Pak je Thajsko pro vás tou pravou destinací. A navíc vás dovolená v Thajsku nemusí finančně příliš zatížit.

Proč jet do Thajska?
Kdy je nejlepší Thajsko navštívit?  (Počasí v Thajsku)
Kolik vás to bude stát?  (Ceny v Thajsku)
Zúčastněte se některého z thajských festivalů a slavností!
Kam jet v Thajsku k moři?
Co můžete vidět v Bangkoku?
Proč stojí za to navštívit severní Thajsko?
Co zajímavého navštívit přímo v okolí Bangkoku?
Na jaká místa v Thajsku bez turistů?

Proč jet do Thajska?

Thajsko je nejjednodušší asijská země pro samostatné turisty ve všech cenových hladinách. Dobrá bezpečnostní a zdravotní situace, možnost zajištění ubytování ze dne na den, možnost stravování i v lokálních restauracích a pouličních stáncích. Snadné cestování autobusy, letadly, a někdy i vlakem. Thajsko poskytuje možnost skutečně volně cestovat. V Thajsku je možno vyjít i s nízkým rozpočtem, naopak za přijatelnou cenu lze získat i velice luxusní ubytování a stravování.
Více o tom proč jet do Thajska…

Kdy je nejlepší Thajsko navštívit?

Do Thajska je možno jet v kteroukoliv roční dobu, vzhledem k blízkosti rovníku je tu horko a vlhko po celý rok. Hlavní sezóna trvá od konce listopadu do konce února, v tomto období je pro našince počasí nejpříjemnější s málo srážkami, hodně slunečnými dny a relativně nižšími teplotami.
Přehled počasí v různých oblastech Thajska…

Kolik vás to bude stát?

Zjednodušeně lze říci, že ceny v Thajsku jsou oproti našim asi poloviční, pokud kupujete běžné thajské zboží a služby. Ceny luxusního, dovozového zboží jsou stejné jako u nás.
Více o cenách v Thajsku…

Kam jet v Thajsku k moři ?

Koh Larn - menší hezké plážeThajsko nabízí širokou škálu přímořských letovisek, od prostých bungalovů na vzdálených ostrovech až po luxusní rezorty s bohatým společenským životem. Moře je vždy teplé, více či méně čisté v závislosti na množství rezortů a vzdálenosti od pobřeží. Na své si přijdou milovníci potápění i šnorchlování, někde se můžete projíždět na mořském kajaku, jinde na banánu nebo vodním skútru.
Více o přímořských letoviskách…

Co můžete vidět v Bangkoku?

Bangkok, Wat Hua LamphongMnohamilionové město Bangkok má mnoho tváří, i když supermoderní mrakodrapy neustále vytlačují tradiční domy z týkového dřeva na březích nespočetných kanálů. Najdete tu ty nejúžasnější buddhistické chrámy s pohádkovou atmosférou i moderní třídy plné aut i tuk tuků. Ohromné obchodní domy, o jakých se vám u nás doma ani nesnilo i tradiční pouliční tržiště a stánky s občerstvením.
Více o tom, co můžete vidět v Bangkoku…

Proč stojí za to navštívit severní Thajsko?

Chiang Mai, Noční bazarPro toho, kdo nehodlá strávit celou dovolenou ležením na pláži, je severní Thajsko jedinečná volba. Lze podniknout několikadenní treky k vesnicím horských kmenů. Hory, lesy, kaňony, vodopády, jeskyně, rafting, jízda na slonech i starobylé chrámy říše Lanna. A také zlatý trojúhelník a dosud nezkažená příroda.
Více o tom, proč a kam na sever…

Co zajímavého navštívit přímo v okolí Bangkoku

Jeden z vodopádů národního parku Sai YokV relativně blízkém okolí metropole naleznete spoustu turistických atrakcí, počínaje historickou Ayutthayou a opičím městem Lopburi, přes tradiční plovoucí trhy až po skanzeny, krokodýlí farmy, botanické zahrady, sloní a delfíní show. Ale také okolí řeky Kwai, národní parky, vodopády, jeskyně, a u turistů populární tygří chrám.
Více o tom, co zajímavého navštívit přímo v okolí Bangkoku…

Festivaly a slavnosti

Loi Krathong - nejvíce se těší dětiNevšedním zážitkem pro turisty je sledování či přímá účast na některém z thajských festivalů a slavností, počínaje Čínským Novým rokem, Songkranem neboli Thajským Novým rokem, přes buddhistické svátky a královské oslavy až po nezapomenutelný podzimní svátek světel Loi Krathong a další lokální oslavy.
Přehled festivalů a slavností v roce 2015…
Přehled festivalů a slavností v roce 2013…