Facebook RSS
Home Okolí Bangkoku Zajímavá místa v okolí Bangkoku

Zajímavá místa v okolí Bangkoku

I v okolí Bangkoku lze nalézt mnoho z atraktivních míst Thajska a ušetřit si tak tisícikilometrové nepohodlné přesuny. Naleznete zde možnost dobrého koupání, historické památky, národní parky a mnoho jiných zajímavostí.

Wat Phra Si SanphetKrálovská města – Ruiny chrámů hlavního  města Ayutthayského království (1350-1767), jsou jedním z nejznámějších historických míst Thajska. Leží asi 80 km na sever od Bangkoku. Cestou lze navštívit velice zajímavé letní sídlo králů Mongkuta a Chulalongkorna ve vesnici Bang Pa In (kolem r. 1900). Dalších asi 60 km severně leží jedno z nejstarších thajských měst Lopburi s mnoha khmérskými stavbami. Podle hordy drzých opic, které v něm žijí, ho mnozí turisté nazývají opičím městem.

Jeden z vodopádů národního parku Sai YokKolem řeky Kwai – Na cestě podél řeky Kwai lze uvidět o hodně víc než jen profláklý most přes řeku ze známého filmu. Zajímavější jsou autentické pozůstatky tzv. železnice smrti budované z Thajska do Barmy během 2.světové války. Za návštěvu rozhodně stojí i národní parky Say Yok a Erawan. Po cestě míjíte také mnoho zajímavostí: thajské, čínské a khmérské chrámy, vodopády, jeskyně a přehradní jezera. V okolí již trochu vzdáleného Sangklaburi lze pak nasát i barmskou atmosféru.

JomtienOkolí Pattaya – Na Jomtienu a několika dalších místech v okolí Pattaya lze nalézt relativně dobré koupání a příjemně prožít dovolenou. Velká výhoda této lokality je ohromné množství různorodých turistických atrakcí od nočních barů po buddhistické chrámy, muzea, nádherné parky a zoologické zahrady. Vše v okolí cca 50 km. Určitě se zde nebudete nudit.

Jedna z odlehlých pláží ostrova Ko SametProvincie Rayong – Mnoho různých hotelů a resortů podél víceméně stejných, pozvolných, písčitých pláží s trochu zkalenou vodou. Z uvedené šedi vystupuje pouze ostrov Ko Samet, kde je čistota moře o poznání lepší a prostředí příjemnější pro samostatné turisty.

Hua Hin - pohled z Khao TakiabOkolí Hua Hin – Určitě lze doporučit Hua Hin, thajské luxusní letovisko, klidnější a autentičtější než Pattaya. Stále ještě použitelné i pro nízkonákladové turisty. Na sever i na jih od Hua Hin je mnoho různě vybavených, luxusních či zastrčených pláží a několik přímořských národních parků, které ovšem nepatří k těm nejspektakulárnějším. Nejznámější, ale zároveň nejvzdálenější z nich je Khao Sam Roi Yot.

Damnoen SaduakJihozápadně od Bangkoku směrem k Petchaburi – Mnoho turistů směřuje na proslulé plovoucí trhy v Damnoen Saduak. V současné době je to již jen umělé, ale ještě stále zajímavé představení pro turisty. Trh se nachází v živé thajské vesnici na kůlech podél kanálů. Z dalších lokalit vyniká historické město Petchaburi s mnoha významnými a různorodými památkami.

Safari WorldNejbližší okolí Bangkoku – Z nejbližšího okolí hlavního města lze doporučit Ancient City se zmenšeninami mnoha thajských památek, protější Crocodile farm a Sam Phran Elephant Zoo, kde se můžete projet na slonu, či zhlédnout historicko-cirkusové představení. Velice pěkné Safari World je vlastně již součástí Bangkoku.

Západně od Ratchaburi – Ještě jednu oblast je nutno zmínit přes to, nebo právě proto, že tady západní turisty nepotkáte. Nejsou tu žádné světoznámé atrakce, ale mnoho zajímavých míst, ve kterých vaši známí určitě nebyli.

 

 
Tags: ,
 Share on Facebook Share on Twitter Share on Reddit Share on LinkedIn
Comments Off on Zajímavá místa v okolí Bangkoku  comments