Facebook RSS
Home Průvodce Proč a kam na sever?

Proč a kam na sever?

Pro toho, kdo nehodlá strávit celou dovolenou ležením na pláži, je severní Thajsko jedinečná volba. Lze podniknout několikadenní treky k vesnicím horských kmenů. Čekají vás hory, lesy, kaňony, vodopády, jeskyně, rafting, jízda na slonech i starobylé chrámy říše Lanna. A také zlatý trojúhelník a dosud nezkažená příroda. Půjčte si auto a můžete vyrazit. Silnice jsou asfaltové, provoz slabý, hotely levné. A až vás to omrzí, zaleťte si letadlem na jih k moři.

Wat Phra Sing, Chiang MaiChiang Mai a okolí – Centrum starobylé říše Lanna s nepřeberným množstvím opravdu historických chrámů, ale i moderní město na úpatí hor s živými trhy a spoustou zahraničních turistů. V období horka nabízí příjemné osvěžení oproti zbytku země.

Mae Salong - pohled z vrcholu Doi Mae SalongNa sever od Chiang Mai – Nádherná rozmanitá krajina, hory, lesy, jeskyně, vesnice horských kmenů, raftování na horských říčkách, ale také spousta měst a městeček s nespočetnými chrámy, v řadě z nich je cizinec stále ještě raritou.

Padaunská žena, Mae Hong SonMae Hong Son a okolí – Odlehlý hornatý kraj na severozápadě Thajska u hranic s Barmou nabízí návštěvníkům nevšední zážitky. Zapadlé vesničky s horskými kmeny, louky plné květů, nádherné výhledy do krajiny, vodopády, jeskyně i chrámy. Stojí za to strávit v této oblasti alespoň týden.

Wat Si Sawai, SukhothaiSukhothai a okolí – Fascinující rozvaliny starých královských měst Sukhothai, Si Satchanalai a Kampaeng Phet, turisty méně navštěvovaná současná živá města s tržišti a chrámy, Phitsanulok s jedním z nejposvátnějších Buddhů, mírně zvlněné pahorky a rýžové farmy.

Wat Chumphon Khiri, Mae SotMae Sot a okolí – Jedna z nejodlehlejších částí Thajska s největším thajským vodopádem, rozsáhlé džungle, barmské chrámy i tržiště (a také uprchlické tábory), tradiční horské kmeny schované v nepřístupných údolích, obrovské sochy Buddhy i pozlacené pagody.

Většina turistů se na sever Thajska žene v touze poznat divoké horské kmeny, ženy s labutími krky a plantáže opia. Drtivé většině cestovatelů se podaří objevit pouze divadlo pro turisty. Ti šťastnější takové, ve kterém herci předvádějí svůj každodenní život a svoje kostýmy z části neodkládají ani po odchodu turistů. V kilometry odlehlých chýších bez přístupových cest žijí horské kmeny. Za prasečím chlívkem mají ale schovanou motorku pro cestu do města, na kmeni stromu solární panel s baterií pro i zde nezbytnou televizi.

 
Tags:
 Share on Facebook Share on Twitter Share on Reddit Share on LinkedIn
Comments Off on Proč a kam na sever?  comments