Facebook RSS
Home Aktuality Dovolená na konci deštivé sezony

Dovolená na konci deštivé sezony

Na podzim 2013 jsme opět cestovali v říjnu a listopadu po více místech Thajska.

Úvodem musíme říci, že nápad jet do Thajska v tuto dobu, na konci „Green season“, jak Thajci říkají, má své výhody. Ceny v ubytovacích zařízeních jsou v tuto dobu ještě na nízké úrovni a i turistů není tolik, aby si navzájem překáželi. Pro samostatně cestující turisty jsou to jistě podstatné výhody.

Slunce svítilo přes jasnou oblohu určitě polovinu našich dnů. Extrémní liják jsme nezažili ani jeden a delší déšť nás postihl snad jen ve třech dnech. Ale pozor, jih Thajského zálivu od Ko Tao a Ko Chang má v tuto dobu stále ještě hodně srážek. Prohlédněte si naši tabulku. V centrálních oblastech a na severu je v tuto dobu příjemné počasí na výlety a poznávání pamětihodností.

Počasí u moře od Chantaburi po Bang Saphan je v tomto období příjemné a pro Evropany víc než dostatečně teplé i na koupání. Moře je ovšem na konci zeleného období špinavější a zkalenější. Co hůř, možná se i s větší pravděpodobností narazí na medúzy a jejich volně plovoucí žahavá vlákna. Pokud se vyskytnou ve větším množství a více dní, dokážou zkazit pobyt u jakéhokoliv sebekrásnějšího moře. Lepší je pak se pokusit vyhledat jiné místo. Varujeme před v dnešní době již zkaženými oblastmi poblíž Bangkoku od Bang Saen po Cha Am. Voda zde připomíná spíše žumpu, než moře. Rozhodně se zastavte na některém ostrově nebo ostrůvku. Ko Samet,  Ko Sichang,  Ko Larn a možná, že naleznete i další. Prázdná místa s minimem turistů lze ještě pořád nalézt v okolí  Thap Sakae a Bang Saphan.

 Když jsme zpětně hodnotili tuto cestu, zajímavější a zábavnější nám přišel pobyt v horách na severu Thajska než cesta na jih kolem Thajského zálivu. Podnikaví turisté si na severu vždy vyberou z mnoha přírodních nebo historických lákadel. Hory, treky, sloní kempy, nádherné chrámy, jeskyně i dobré posezení v hospodě nebo baru.

 

 
 Share on Facebook Share on Twitter Share on Reddit Share on LinkedIn
Comments Off on Dovolená na konci deštivé sezony  comments