Facebook RSS
Home Aktuality Khao Kitchakut

Khao Kitchakut

Hora Khao Kitchakut je jedním z poutavých míst jihovýchodního Thajska.

Národní park Khao Kitchakut  je hezký, upravený národní park. Stříhaná louka, jezírko, blízký vodopád Krathin a několik turistických stezek. Vše v klidné, tiché přírodě, daleko od davu turistů. Za úvahu by stálo zde i jeden den přespat.

Skutečná hora Khitchakut je ale o kousek jižněji, poblíž přehrady Khuan Pluang. Je přístupná od chrámu Wat Pluang ve vesnici pod přehradou, a výlet tam také stojí určitě za to. Už samotná cesta na kopec je vzrušující. U chrámu je nutno nastoupit na jeden z pickupů a nechat se vyvézt příkrou cestou asi 10 km k začátku pěšiny. Nikdy bychom nevěřili, že pickupy s deseti cestujícími jsou schopné zvládnout tak prudký sráz s mnoha zatáčkami. Od konečné pickupů pak vede hezká, scénická cesta něco přes kilometr k horskému, zřejmě velice významnému chrámu. Někteří Thajci se dokonce nechávali nahoru vynést, prý za pouhých 500,-THB.

Pod ohromným balvanem těsně pod vrcholem je místními opečovávána stopa Buddhy, přilehlý chrámeček a stánky. Skutečný vrchol je ještě asi půl kilometru dále.

 
 Share on Facebook Share on Twitter Share on Reddit Share on LinkedIn
Comments Off on Khao Kitchakut  comments