Facebook RSS

Phuket

ภูเก็ต

V okolí ostrova Phuket se nachází velké množství hlavně přírodních turistických atrakcí. Je to výborná základna pro poznávání thajských tropických ostrovů, kterých je v této oblasti bezpočet. Snadno lze i na místě naplánovat okružní cestu lodí z jednoho ostrova na druhý a užít si tak množství různorodých zážitků. Známým blízkým cílem jsou ostrovy Ko Phi Phi, ale množství hezkých ostrovů se táhne až k hranicím s Malajsií.

V okolí Phuketu se nachází zátoka PhangNga s vysokými skálami čnějícími z moře, mořskými jeskyněmi a profláklým ostrovem Jamese Bonda. Kdo chce poznat také něco z thajské reality, toho zavede cesta podle pobřeží do Krabi nebo až do města Trang. Kdykoliv je možné si z ní odskočit na nějaký ostrov. Cestu i ubytování na zvoleném ostrově zajistí ze dne na den nějaká cestovka ve městě.

Phuket je také výborná základna pro pronajmutí potápěčské lodě, která objede několik stále ještě výborných destinací a někdy zajíždí i na vyhlášené ostrovy v Barmě. Loď lze zajistit po internetu, cesta vyžaduje vícevstupé vízum do Thajska a barmské vízum.

Ostrov Phuket je po silnici vzdálený od Bangkoku skoro 1000 km. Dovolenou tam je výhodnější zajistit si letecky a to jak přímo z Evropy na Phuket nebo s přestupem v Bangkoku, či dokonce přeletem třeba ze severních horských oblastí Chiang Mai.

Samotný Phuket coby prvotřídní turistická destinace má mnoho lákadel (pastí) počínaje luxusními hotely, restauracemi přes různá muzea, akvárium až po perlovou továrnu s outletem. Určitě tu lze nějaký čas pobýt, záleží na tom, co od dovolené očekáváte. Hlavně dobře rozvažte dobu, kdy se sem vydáte. Na rozdíl od severu Thajského zálivu je zde použitelná sezóna pouze od prosince do března.

 
 Share on Facebook Share on Twitter Share on Reddit Share on LinkedIn
Comments Off on Phuket  comments