Facebook RSS
Home Bangkok Central World

Central World

Central World je hned po Siam Paragon druhý největší nákupní komplex v Bangkoku. Budete-li mít alespoň trochu času, určitě se tam zajděte podívat. V luxusních obchodech, na rozdíl od tržišť, nekoupíte špatné zboží. K dostání je snad skoro vše (v prodejně cínových figurek i nacistická armáda). V mnoha rozličných restauracích se lze také dobře najíst. O víkendu a večer restaurace rozhodně nezejí prázdnotou. V převaze jsou ale místní před turisty. Do komplexu patří obchodní domy Zen a Isetan, mnoho butiků, luxusních prodejen a restaurací, multikino, a dokonce i moderní výškový Centara hotel s restauracemi s dobrými nedělními brunchi, napravo v thajském a nalevo v evropském stylu. Obě můžete na jedno vstupné kombinovat.

K Central World dojedete od Khao San autobusem č. 2. a od What Pho autobusem č. 48. Před komplexem je stanice nadzemního metra BTS Chit Lom.

V blízkosti je velké IT city Pantip Plaza, obrovské a ryze thajské Platinum Fashion Mall, thajský i turistický obchodní dům Pratunam market s několika živými tržišti v bezprostřední blízkosti, obchodní dům Big C, butiky zaplněný Gaysorn Shopping CentreArnoma hotel s použitelnou restaurací v přízemí. Za hotelem je v přízemí ohromná prodejna suvenýrů, sice trochu předražených, ale nemáte-li dost času, i zde lze něco vybrat. Nezapomeňte též navštívit neustále živý Eravan Shrine, na nějž je hezký pohled i ze Skywalk, vyvýšeného chodníku pod BTS.

Central World a před ním křižovatka Ratchaprasong tvoří nákupní srdce Bangkoku a proto si ji v roce 2010 vybrali červení demonstranti pro centrum svých protestů. Zde se také odehrála poslední bitva s armádou a následné žhářství a rabování.

 
 Share on Facebook Share on Twitter Share on Reddit Share on LinkedIn
Comments Off on Central World  comments