Facebook RSS
Home Bangkok Chao Phraya

Chao Phraya

Řeka Chao Phraya protéká Bangkokem, na jejích březích se nacházejí nejvýznamnější bangkokské chrámy jako Wat Phra Kaeo, Wat Pho nebo Wat ArunJe dopravní tepnou pro osobní i nákladní lodě, a je zajímavé pozorovat čilý dopravní ruch ať už z některého z mnoha mostů nebo nábřeží. Nákladní doprava využívá skutečnosti, že se tok řeky mění podle přílivu a odlivu. Malé lodičky často tahají tři velké čluny plně naložené zbožím.

Osobní lodní doprava po řece je levná a rychlá. Říční autobusy plují od mostu Rama III až po Nonthaburi a přístaviště jsou zakreslena v Google maps. Obvykle nečekáte déle než 15 minut. Jízdenka stojí asi 20 THB. Ne všechny linky staví ve všech stanicích, ale všude je to názorně zobrazeno. Koho to zajímá přesně, ať navštíví

http://www.chaophrayaexpressboat.com/en/home/

Řada přívozů ve městě obstarává výhodné spojení mezi oběma břehy. Lodní lístek stojí tak 3-5 THB. Pro turisty je zřejmě nejpoužívanější přívoz mezi Wat Pha a Wat Arun. I přívozy jsou zobrazené na Google maps.

Na břehu řeky je možno si zaplatit soukromou loď na výlet po kanálech Thonburi, či si dokonce zajistit i celodenní lodní výlet do bývalého královského města Ayutthaya.

 
Tags:
 Share on Facebook Share on Twitter Share on Reddit Share on LinkedIn
Comments Off on Chao Phraya  comments