Facebook RSS
Home Bangkok China Town

China Town

Bangkokské Čínské město se rozkládá v délce tří kilometrů od nádraží HuaLampong až skoro k Wat Pho, což je také náš doporučený směr prohlídky. Začínáte tak hned vedle Wat Traimit (s velkou zlatou sochou Buddhy). Projdete zajímavou čínskou bránou k velkému živému chrámu Chao Mae Kuan Im Shrine. Chrám je velmi rušný, věřící vykonávají dobré skutky, jako je třeba pouštění ptáčků z klecí, občas pálí falešné bankovky nebo zapalují petardy.

Nejrušnější ulice Thanon Yaowarat (ถนนเยาวราช) je neustále ucpaná silnou dopravou. Jsou na ní nejdůležitější obchody a restaurace. Máte-li čas a chuť, odbočte směrem k řece. Půjdete prázdnějšími uličkami. Obchody a dílny v každé z nich jsou specializovány na jiný druh (pro turisty nedůležitého) zboží. Pak je ale vhodné se vrátit do úzkých uliček, souběžných s Yaowarat Rd. Je v nich natlačeno ohromné množství obchodů. Dá se tu koupit snad vše, na co si vzpomenete. V hustém davu lidí se proplétají motocykly i automobily, tedy pokud je ta která ulička schopná je vůbec pojmout.

Když dojdete až k Memorial Bridge můžete použít k odjezdu veřejnou lodní dopravu po Chao Phraya. Kdo nemá trhů ještě dost, může pokračovat ještě asi 1 km směrem k Wat Pho. Projde tak velkotrhem s rybami a květinami. Chcete-li někomu koupit nějakou velkou kytici, je to tady to pravé místo.

 
 Share on Facebook Share on Twitter Share on Reddit Share on LinkedIn
Comments Off on China Town  comments