Facebook RSS
Home Bangkok Erawan Shrine

Erawan Shrine

ศาลพระพรหม

Erawan Shrine (nebo také San Phra Phrom) v samém centru moderního velkoměsta je jednou z nejživějších a nejuctívanějších svatyní v Bangkoku. Od rána až do noci sem přicházejí davy Bangkokčanů. Ti, kteří ji míjejí po visutém chodníku “skywalku”, nebo jedou okolo autobusem, se neopomenou uklonit a sepnout na chvilku ruce k modlitbě. Dokonce i řidiči taxíků občas sundají ruce z volantu.

Střed malého otevřeného prostranství zaujímá pozlacená socha Brahmy, obklopená tolika dary, že neustále zaměstnává několik pracovníků jejich úklidem. Okraj je lemován množstvím různě velkých soch slonů, na které věřící lepí zlaté lístky.

Socha přináší štěstí a tak jsou okolní chodníky plné prodavačů květinových věnců, vonných tyčinek a dokonce i klecí s ptáčky. Pokud si chcete vylepšit karmu, zakoupením ptáčka a jeho vypuštěním do kouře vonných tyčinek si přidáte jednu potřebnou zásluhu. Ptáčci jsou ochočení, takže se zase radostně vracejí do svých klecí, aby byli znovu a znovu využíváni k dobrým skutkům věřících.

Komu nestačí prosté pokleknutí, tichá modlitba a kouř vonných tyčinek, může se za jakýsi obnos pomodlit i za speciálně pro něj provedené hudby a tance. K tomu účelu jsou zaměstnáni hudebníci a tanečnice v tradičním oblečení. Počet účinkujících závisí na velikosti zaplaceného obnosu.

 
Tags:
 Share on Facebook Share on Twitter Share on Reddit Share on LinkedIn
Comments Off on Erawan Shrine  comments