Facebook RSS
Home Bangkok Lumpini park

Lumpini park

สวนลุมพินี

Lumpini je největší park v centru Bangkoku. Park, který je pojmenovaný podle rodiště Buddhy v Nepálu, nechal vybudovat král Rama VI. v roce 1920 na královských pozemcích. Socha tohoto krále je umístěna u vstupu blízko Silomu. Mezi místními je Lumpini park velmi oblíbený, chodí si sem odpočinout, o víkendech zde dokonce piknikují. Každý večer se v parku objeví velké množství běžících i ploužících se joggerů. Na několika místech probíhá spontánní aerobik ohromného množství cvičenců.

Ale i pro turisty je to místo velice příjemné a vhodné k odpočinku. Budete-li se pozorně dívat, uvidíte veliké, někdy i přes metr dlouhé vodní varany. Ale také želvy, krákající havrany, loskutáky, vrabce, různé palmy a bambusy. Můžete se povozit na lodičkách a zblízka si prohlédnout vynález současného krále  Ramy IX. Bhumibola. Je to aerátor, instalovaný na několika místech na jezeře a mající dokonce i pomník v západní části parku. Thajci si tohoto vynálezu, který má okysličovat vodu pro pěstování ryb i krevet velice váží a na mnoha akcích se s ním hrdě chlubí.

Lumpini park je přístupný jak ze Silomu, tak z ulice Witthayu (Wireless), Rama IV. i Ratchadamri. V parku se nesmí kouřit, jezdit na kole se smí od 10:00 do 15:00 a psům není dovolen vstup. Vždy v 8:00 a 18:00 po zapískání hlídačů se veškerý pohyb v parku zastaví, a všichni v pozoru vyslechnou státní hymnu (to platí i pro všechna veřejná místa v Bangkoku včetně BTS).

Park se na noc zavírá, přesto ale někteří čeští turisté v něm i přespali, a vyprávěli o tom, že je ráno probudili dvoumetroví “krokodýli”. Raději to nezkoušejte, ani noční hlídači pro to nemají pochopení.

Pokud jste v Bangkoku v den, kdy je svátek Loi Krathong, vřele doporučujeme večerní návštěvu Lumpini parku, kde probíhá po setmění tradiční pouštění “krathongů”  na místní vodní plochy.

 

 
 Share on Facebook Share on Twitter Share on Reddit Share on LinkedIn
Comments Off on Lumpini park  comments