Facebook RSS
Home Bangkok Projížďka po kanálech

Projížďka po kanálech

Projížďka po kanálech Thonburi je nezapomenutelným zážitkem pro každého návštěvníka Bangkoku. Z pohodlí lodi s dlouhým ocasem můžete nahlédnout do do tradičního způsobu bydlení u vody. Díky ohromnému množství kanálů v hlavním městě a jeho širokém okolí se udržel až do dnešní doby. V těsném sousedství luxusních hotelů se podél kanálů tísní jeden na druhém namačkané dřevěné baráčky všech standardů a rozměrů, od z prken stlučených bud stojících ve vodě na dřevěných kůlech až po luxusní stavby.

Voda poskytuje svým obyvatelům chlad, osvěžení, místo na praní, dopravní komunikaci, ochranu před hmyzem a bůhví co ještě, někdy i kanalizaci a podobně. Tradiční umístění domečku na kůlech zřejmě minimalizuje množství švábů a jiné havěti, které se jistě objevují v kamenné domácnosti zbohatlíků.

Pro turisty jsou připraveny vyhlídkové plavby lodí s dlouhým ocasem.  Naháněči lodníků jsou na mnoha místech u řeky. Cenu a dobu plavby je nutno usmlouvat a dohodnout předem. Rozumná cena je 600 – 1500 THB za hodinový okruh. Nabízenou součástí bývají někdy doplňkové návštěvy chrámů, jakýchsi plovoucích trhů a pod. Neposkytují ale nic moc rozumného navíc, pouze zvyšují cenu.

 
Tags:
 Share on Facebook Share on Twitter Share on Reddit Share on LinkedIn
Comments Off on Projížďka po kanálech  comments