Facebook RSS
Home Bangkok Siam Niramit

Siam Niramit

Siam Niramit je původní thajský umělecký velkoprojekt. Skupina podnikatelů v showbyznysu se rozhodla udělat něco ve světě nevídaného, co turistům připraví nejen nezapomenutelnou show, ale také za jediný večer představí celé Thajsko, jeho mytologii, historii i současnost. A musím uznat, že se jim to povedlo. Od této chvíle stačí turistům už jen jeden večer v Bangkoku a mohou jet domů.

Na velkém, volném pozemku vedle Paláce kultury postavili ohromnou scénu snad pro dva tisíce lidí, s jevištěm nevídaných rozměrů. A k tomu skanzen s mnoha stavbami z celého Thajska, park s fontánou, zvěřinec se slony, řeku a ohromné kulinářské zázemí. Zaměstnali patřičný počet lidí i zvířat a začali s představeními.

Tedy jedno po druhém. Rozhodně přijďte včas. Před představením máte možnost prohlídky skanzenu s ukázkami tradičních řemesel, či se povozit tradiční lodičkou na umělém říčním kanálu. Vedle v pavilonu zkoušejí hudebníci a na prostranství před halou občas zavítá i slon. V ceně vstupenky může být i večeře, to aby vám při následném představení nekručelo v břiše.

A i samotné představení stojí za to. Ve čtyřech jednáních představí thajskou mytologii, historii, současnost i lidové zvyky. Na jeviště padá skutečný umělý déšť a teče po něm skutečná řeka, po které se projíždějí loďky. Ve vzduchu poletují božské apsary, po jevišti zákeřně přecházejí démoni. Střílí se i z děla, tedy tentokrát jen slepými náboji. V boji pomáhají skuteční sloni. Ve venkovských staveních žijí opravdové slepice i kozy. V posledním jednání ukazují herci některé lidové zvyky a festivaly. Jediná atrakce se zřejmě nesetkala s příznivým ohlasem publika a tak byla zrušena. Ve scéně oslavující Thajský nový rok Songkran už nejsou diváci poléváni vodou. Pro Thajce nepochopitelné a pro Evropany škoda – vždyť je to něco jako pro nás symbolický výprask pomlázkou.

 Chcete-li, podívejte se na Oficiální stránky show

 

 
Tags: ,
 Share on Facebook Share on Twitter Share on Reddit Share on LinkedIn
Comments Off on Siam Niramit  comments