Facebook RSS
Home Bangkok Vimanmek Palace

Vimanmek Palace

วิมานเมฆ

Celým názvem Phra Thi Nang Vimarn Mek. Zbudoval ho asi před 100 lety král Ráma V., Chulalongkorn. Takový thajský “Otec vlasti”, který otevřel Thajsko světu a přizpůsobil ho evropským parametrům. Tedy nechal ho postavit na ostrově Ko Sichang, a jeho následníci ho pak přestěhovali do Bangkoku. Protože ale palác navštěvují početné thajské výpravy, bývá tam obvykle dost nacpáno. Palác je údajně postaven z týkového dřeva bez jediného hřebíku.

Vimanmek je součástí areálu královských budov ve čtvrti Dusit, kde je několik dalších historických i modernějších, do současnosti používaných hal, paláců a sálů. Například  muzeum fotografií současného krále Bhumibola a muzeum bílých slonů, kteří podle starobylého zákona všichni patří králi. Velká kamenná trůní hala se v současnosti používá pro některé oficiální akce. Na přilehlém náměstí se sochou Ramy V. Chulalongkorna se každoročně na královy narozeniny 5. prosince konají velké vojenské přehlídky. Rezidence současného krále je ale přes ulici vedle, a není veřejnosti přístupná.

Do areálu Vimanmek platí pro stejný den vstupenka z Wat Phra Kaeo. Od Sanam Luang se tam dostanete např. autobusem č. 70.

 
Tags: ,
 Share on Facebook Share on Twitter Share on Reddit Share on LinkedIn
Comments Off on Vimanmek Palace  comments