Facebook RSS
Home Bangkok Wat Arun

Wat Arun

วัดอรุณราชวรารามราชวรมหาวิหาร

Wat Arun, neboli Chrám úsvitu, plným jménem Wat Arun Ratchawararam Ratchawaramahawihan je poslední z trojice nejvýznamnějších a nejstarších chrámů v Bangkoku. Ačkoliv na tomto místě stál chrám už v 17. stol., kdy Bangkok ještě neexistoval,  do současné podoby byl přestavěn na začátku 19. stol. za vlády krále Rámy II. Původně stál v areálu královského paláce, který nechal vybudovat v Thonburi král Taksin po pádu Ayutthayi.

Chrám tvoří hlavní práng vysoký asi 80 m a čtyři postranní prángy, a je jako jeden z mála bangkokských chrámů vystavěn v khmerském stylu. (Tedy není to khmérská památka – ty jsou jinde.) Po velice příkrých schodech lze vystoupit na vyhlídkovou terasu, odkud je nádherný pohled z výšky na řeku Chao Phraya a provoz lodí. Také Wat Pho a Wat Phra Kaeo jsou jako na dlani. V Bangkoku je vyvýšených míst pomálu a toto je jedno z nejlepších.

Na cestu k Wat Arun je nejvhodnější použít přívoz přes řeku od Wat Pho. Díky nízkému jízdnému a krátké době plavby je to vítané zpestření cesty za poznáním.

Pod chrámem je malé tržiště, kde lze koupit nějaký suvenýr. Výmluvní naháněči nabízejí jednohodinovou plavbu po kanálech. Máte-li ještě čas, můžete ji využít a dokonce si dohodnout i jiné místo ukončení (třeba muzeum královských bárek). Anebo použijte přívoz i ke zpáteční cestě.

 
Tags: ,
 Share on Facebook Share on Twitter Share on Reddit Share on LinkedIn
Comments Off on Wat Arun  comments