Facebook RSS
Home Bangkok Wat Intharawihan

Wat Intharawihan

วัดอินทรวิหาร

Wat Intharawihan je živý chrám s ohromnou sochou stojícího Buddhy, obklopený úzkými uličkami s malými domky. Název “Big Buda” zná každý taxíkář. Přesto, že je socha Buddhy přes 30 metrů vysoká, je mezi zástavbou domů a není dominantou Bangkoku.

Chrám pochází ještě z doby, kdy hlavním městem Siamské říše byla Ayutthaya. Ohromná socha Buddhy se stavěla 60 let a je pokryta skleněnou mozaikou a 24 karátovým zlatem. V uzlu na vrcholku hlavy je ukryt ostatek Buddhy dovezený ze Srí Lanky.

Chrám Wat Intharawihan je oblíbeným lákadlem bangkokských tuktukářů, jako zastávka při cestě do “Royal factory”, předražených obchodů se zlatem a drahokamy. Někteří turisté zde sice dokázali svoji  objednanou cestu přerušit (s odkazem na vysokou únavu), my ale doporučujeme si sem zajet normálně taxíkem nebo autobusem. Dostanete se sem více autobusy (30,51,64,…) z Khao San nebo Sanam Luang, do stanice Thewet. Pak zpátky přes most. Po obou stranách kanálu můžete zaskočit na květinový trh a trh se zeleninou. Pak se úhlopříčně vlevo zanořte úzkými uličkami přímo směrem ke chrámu. Pouze se připravte ne to, že najít cestu se někdy kvůli bloudění trochu protáhne. Nevadí, určitě to stojí za to.

 
Tags: ,
 Share on Facebook Share on Twitter Share on Reddit Share on LinkedIn
Comments Off on Wat Intharawihan  comments