Facebook RSS
Home Bangkok Wat Pho

Wat Pho

วัดโพธิ์

Wat Pho je druhý nejvýznamnější chrám v Bangkoku a také jeden z nejstarších.  Oproti blízkému Wat Phra Kaeo je tu méně lidí a platí se tu i nižší vstupné.  Zato zřetelně více slouží svému původnímu náboženskému účelu, což poznáte, když ho navštívíte brzy ráno.

Ve velkém vihánu ukrývá 46 m dlouhou, ohromnou sochu ležícího Buddhy. Tato socha se velice špatně fotí, protože se skoro odnikud nevejde do záběru. Obzvláště působivá jsou obří chodidla.

Chrám obsahuje hrobky králů dynastie Chakrí, z nichž první, Rama I. Bangkok založil, a jeho potomek Rama IX. tu vládne dodnes.

Před chrámy jsou sošky různých posvátných zvířat a polonahých poustevníků, v pro nás podivných pozicích. A o kousek dále, no to už stojí za to. Kamenný asi 2 m vysoký stojící falus, symbol plodnosti.

V areálu je také škola pro maséry a masérky, jejímž absolvováním získáte diplom, který vás opravňuje k provádění thajských masáží a platí i u nás. Můžete se tu i nechat namasírovat, ale levněji vás to vyjde v některém masážním salonu na Sukhumvitu.

 
Tags:
 Share on Facebook Share on Twitter Share on Reddit Share on LinkedIn
Comments Off on Wat Pho  comments