Facebook RSS
Home Bangkok Wat Phra Kaeo

Wat Phra Kaeo

วัดพระแก้ว

Bangkok vstoupil do historie zhruba před dvěma sty lety, když se do plání řeky Chao Phraya uchýlili Thajci po zničení starého sídelního města Ayutthaya. Chrám Wat Phra Kaeo a starý královský palác tvoří tak společně vlastně jeden z prvních stavebních komplexů v Bangkoku. Chrám smaragdového Buddhy, jak se v překladu jmenuje, ukrývá jednu z neposvátnějších sošek Buddhy v Thajsku. Je vysoko nad oltářem a ochranka dohlíží, aby se nefotila. V chrámovém muzeu mají navíc hned tři další, jako podstavce pro oblečky na různá roční období.

Thajsko a Bangkok oplývají množstvím buddhistických chrámů, ale Wat Phra Kaeo je nejvýznamější, Thajci nejuctívanější a jeho návštěva patří pro turisty, kteří navštíví Thajsko téměř povinnost. Prohlídka celého komplexu zabere půl dne, doporučujeme tu dopolední, kdy není tak velké horko a i množství lidí obdivujících nebo uctívajících tuto památku je přece jen menší.

Část starého královského paláce se používá dodnes, i když pouze vyjímečně pouze pro reprezentační účely. Všechny budovy komplexu jsou vysoce zdobeny a daly základ tzv. rattanakosinskému slohu.

 

 
Tags:
 Share on Facebook Share on Twitter Share on Reddit Share on LinkedIn
Comments Off on Wat Phra Kaeo  comments