Facebook RSS
Home Okolí Bangkoku Ancient City

Ancient City

เมืองโบราณ

Ancient City je ohromný skanzen, kam byly svezeny (nebo nebo jako více či méně zmenšené repliky nově postaveny) významné historické památky z celého Thajska. Kromě chrámů a soch také části vesnic, jako ukázka života v Thajsku. Najdete zde asi stovku staveb, sochy, muzea a lodě na jezírkách. A nebyli by to Thajci, kdyby sem neumístili také některé fantazie, které oživují suché historické dokumenty. Ne vše je podle našeho vkusu, ale dává to nahlédnout nejen do minulosti, ale  i do současného života Thajců.

Můžete se zde i dobře najíst, nebo si něco “hodnotného” koupit v prodejnách suvenýrů. My jsme zakoupili za pouhých 700 THB krásného, sklíčky vykládaného “lvopsa”, jako vystřiženého z ratthanakosinské éry. Proti všem Buddhům má tu výhodu, že jeho vývoz za hranice Thajska není nijak regulován. A potom, zakoupení suvenýru ve státem regulovaném zařízení dává přece jen jakousi jistotu o něco věrnější napodobeniny.

Ancient City je na Sukhumvit Road asi 10 km jižně od kraje Bangkoku, přímo u ústí řeky Chao Phraya. Chcete-li, podívejte se na webovou stránku skanzenu. Výlet lze spojit s návštěvou blízké krokodýlí farmy.

 
Tags: , ,
 Share on Facebook Share on Twitter Share on Reddit Share on LinkedIn
Comments Off on Ancient City  comments