Facebook RSS
Home Okolí Bangkoku Kanchanaburi

Kanchanaburi

กาญจนบุรี

Oblast kolem řeky Kwai, thajsky přepisem Kvé, je světoznámá díky filmu “Most přes řeku Kwai“. V průběhu 2. světové války, v r. 1942, v okamžiku, kdy spojenci zablokovali námořní cesty, tady nakvap budovali váleční zajatci železnici pro japonskou armádu. Vedla ze s Japonci spřízněného Thajska do Barmy a měřila cca 400 km. Na stavbě s nelidskými podmínkami zemřelo na nemoci a vyčerpání přes 100 000 asijských dělníků a 10 000 evropských zajatců. Stavba i vlastní železnice pak byla spojenci neustále bombardována a používala se pouhé dva roky. Samotný most přes řeku, nejdříve dřevěný, později železný, byl několikrát zničen americkým letectvem. Vlastní film byl pak natočen na Srí Lance.

Tisíce thajských turistů přijíždějí o nedělích do Kanchanaburi, aby tam strávili příjemný víkend. Desítky ohromných lodí, tedy spíše domů – restaurací jsou taženy malými čluny po řece a na nich veselící se Thajci. Zahraniční turisté si na rozdíl od nich přijíždějí prohlédnout Most přes řeku Kwai. Přesto, že na mostě vlastně není nic zajímavého, je návštěva města velice příjemná.

V okolí je ohromné množství zajímavostí, počínaje zajímavými autentickými zbytky železnice smrti, městskými hřbitovy, přes levitující jeptišku, tygří chrám, několik jeskyní a naivistických chrámů až po khmerský Muang Sing a mnoho přírodních národních parků (Say Yok,  Erawan a Tham Thon Lot ). Velice zajímavé je také spojení dvou buddhistických chrámů Wat Tham SueaWat Tham Khao Noi jižně od města.

 
 Share on Facebook Share on Twitter Share on Reddit Share on LinkedIn
Comments Off on Kanchanaburi  comments