Facebook RSS

Khao Yai

เขาใหญ่

Khao Yai je velice příjemný národní park. Nejvíce připomíná tak naše Jizerské Hory. Podél cesty je množství vyhlídek a zákoutí. V parku lze i přespat a zajistit si i vícedenní túru s průvodcem. Vzhledem k velké oblíbenosti parku u thajských turistů je nutno si zajistit ubytování předem.

Khao Yai je třetí největší národní park v Thajsku. Pokrývá hornaté území zahrnující stálezelený prales a travnaté pláně. Většina území je v nadmořské výšce 400 až 1000 m n.m., nejvyšší hora je Khao Rom vysoká 1351 m. V parku žije mnoho druhů ptáků a zvířat, a budete-li mít štěstí, uvidíte letět zoborožce nebo skákat gibony, ale většinou uvidíte pouze sloní trus a běžné makaky.

Ke krásnému a docela velkém vodopádu Huai Narok vede asi 1 km dlouhá pohodlná pěšina. Oblíbený a hodně navštěvovaný je i vodopád Haew SuwatZa návštěvu určitě stojí i velký kopec Khao Khieo se dvěma vyhlídkami a kraťoučkou stezkou lesem. Dá se vyjet až na vrchol k radarové stanici. Po procházce parkem si dobře prohlédněte nohy, nemáte-li někde přisátou pijavici. Stalo se nám to i na upravené cestě, ale pouze při jedné z několika návštěv.

Návštěvu parku Khao Yai lze určitě doporučit těm, kteří jsou delší dobu v Bangkoku. Krátkodobí turisté dají asi přednost severu Thajska s divočejší krajinou a více turistickými lákadly.

 

 
 Share on Facebook Share on Twitter Share on Reddit Share on LinkedIn
Comments Off on Khao Yai  comments