Facebook RSS
Home Okolí Bangkoku Phetchaburi

Phetchaburi

เพชรบุรี

Phetchaburi je hezké městečko s mnoha památkami, majícími svůj původ hluboko v historii Siamu. Již při příjezdu vás upoutá dominanta města, čedí na stometrovém kopečku Khao Wang. Je to vlastně palácový komplex z poloviny 19. století, nazývaný také historický park Phra Nakhon Khiri. Na kopeček vede lanovka, u paláce běhají žebravé opice.

V centru Phetchaburi se do dnešní doby zatím ještě dochovaly staré dřevěné domky dřívější zástavby. Dominantou vnitřního města je velice zdobený Wat Mahathat, postavený v khmérském stylu. Ve m ěstě je ale také z dávné doby dochovaná zřícenina khmérského chrámu Wat Kamphaeng Laeng.

V jižní části města najdete Phra Ram Ratchaniwet. V ryze evropském stylu ho vystavěl ho král Rama V. Chulalongkorn kolem roku 1910. V současné době je v něm docela zajímavé muzeum.

Tím ovšem výčet zajímavostí Phetchaburi zdaleka nekončí. Na protějším kopci od Khao Wang, západně od města, je chrám Wat Khao Bandai It s několika velkými jeskyněmi, prožranými ve skále jako ementál, naplněnými sochami Buddhy. Mnoho Thajců navštěvuje také třetí kopec ležící na sever od Phetchaburi, Khao Luang. Uvnitř kopce severně od města je velká jeskyně, známé poutní místo. Pro našince nelze než upozornit, že i zde žije stádo drzých opic.

 
 Share on Facebook Share on Twitter Share on Reddit Share on LinkedIn
Comments Off on Phetchaburi  comments