Facebook RSS
Home Okolí Bangkoku Plovoucí trh v Damnoen Saduak

Plovoucí trh v Damnoen Saduak

ดำเนินสะดวก

Celé okolí Bangkoku je protkáno množstvím kanálů. Ty sloužily jednak pro odvodnění bažin jako u nás rybníky, ale také jako silnice mezi městy, vesnicemi a jednotlivými domy. Po vodě se jelo k sousedům, na pole i na trh. Ještě před sto lety se většina provozu v Bangkoku odehrávala na kanálech. Posledních dvacet let ale technický pokrok zatočil i s nimi. Kanály nahrazují silnice, lodě motocykly a auta.

Ale něco přece jenom zůstalo do dnešní doby. Někteří Thajci stále bydlí v dřevěných domech na březích khlongů, jezdí se navštěvovat lodí a některými kanály pořád jezdí lodní “autobusy”. A v takových místech se kdysi vytvořil speciální druh tržiště, celý se odehrávající na vodě. Jak prodávající, tak i kupující přijíždějí na lodích a veškerý obchod i k tomu náležející občerstvení se odehrává na vodě.

Postupem času si ve svébytném světě moderní turistiky vydobyl první místo Damnoen Saduak Floating Market. Bez ohledu na stokilometrovou vzdálenost od Bangkoku na něj denně směřují desítky autobusů s turisty, lačnými vidět “poslední”, “autentický” plovoucí trh v Thajsku. A podívaná snad stojí zato. Za značného zájmu na břehu, mezi stánky se suvenýry se tlačících turistů, projíždějí po kanálu lodě se zbožím, a vytvářejí úžasnou představu pulzujícího vodního tržiště. A když se trochu nasytíte, a začnete si prodávající blíže prohlížet, přijdete na to, že možná zas až tak moc neprodávají, a že působí tak trochu jako najatí herci na udržení atmosféry a tím i obratu bangkokských cestovních kanceláří a místních stánků se suvenýry na břehu. Při naší poslední návštěvě byl na kanálu takový nával turistů, že lodě nemohly kolem sebe ani proplout.

Ale městečko Damnoen Saduak je velké, je celé na kanálech a kanálů je mnoho, a procházka po dřevěných chodníčcích nad vedlejšími kanály určitě stojí zato. Občas nahlédnete do nějakého obchodu, či přímo do příbytků.

 
 Share on Facebook Share on Twitter Share on Reddit Share on LinkedIn
Comments Off on Plovoucí trh v Damnoen Saduak  comments