Facebook RSS
Home Okolí Bangkoku Tygří chrám

Tygří chrám

Jedna z nepříliš povedených atrakcí v Thajsku, která nicméně přitahuje davy zahraničních návštěvníků,  je tzv. Tygří chrám (Wat Pa Luang Tabua Yansampanno) západně od Bangkoku. Je to chrám, zoologická zahrada nebo cirkus? Rozhodně výnosný podnik. Místo mnichů tam ale pracují zdarma nadšenci z řad farangů.

To se prostě musí vidět. Ale pozor, už u vchodu podepisujete prohlášení, že za jakékoliv nehody včetně smrti návštěvníka nenese provozovatel žádnou odpovědnost. A také tam jednoho českého turistu nabral vodní buvol na rohy. No ale přežil to, a jistě bude mít doma co vyprávět.

Chrám pořádá jednou denně prohlídku s možností focení a mazlení se s tygry. Sejde se vždycky velké množství lidí a tak odchod od klecí do “ateliéru” ve starém lomu připomíná spíše procesí. A není to nijak laciná záležitost, vstupné činí 300 bahtů, speciální foto s tygří hlavou na klíně 1000 bahtů. Měli byste vidět údiv té blondýny, když ji po 10 vteřinách odtrhávali od tygra. Byla to asi její nejdražší fotka v životě. I přes to byl zájem dalších turistů ohromný a tisícovky jen pršely. Ale abychom jen nepomlouvali, kdo se vrátil ke klecím ve vhodnou dobu a zašel k mnichovi, mohl se s tygrem polaskat jen za dobrovolný příspěvek.

 
Tags: ,
 Share on Facebook Share on Twitter Share on Reddit Share on LinkedIn
Comments Off on Tygří chrám  comments