Facebook RSS
Home Jih Ang Thong

Ang Thong

หมู่เกาะ อ่างทอง

Národní park Ang Thong National Marine Park ležící v Thajském zálivu severovýchodně od ostrova Ko Samui tvoří 42 ostrovů se skalnatými vápencovými masivy, pokrytých tropickým deštným pralesem s nádhernými písčitými plážemi. Většina ostrovů se nachází v těsné blízkosti, takže plavba po parku poskytuje nádherná panoramata. Každý ostrov má jinou velikost a tvar, jeskyně, opuštěné zátoky, ukryté laguny a pláže a ve vodách množství korálových ryb. Ostrovy jsou neobydlené s výjimkou Ko Paluay, na kterém žijí mořští cikáni.

Největší atrakcí parku je ostrov Ko Mae Ko, v jehož středu se nachází smaragdové jezírko Thale Nai – An, tedy přesně laguna, spojená pod zemí s mořem. Jezírko se vám zjeví po asi dvacetiminutovém příkrém výstupu po schodech perfektně zasazených do přírodního skalního útvaru.

Správa národního parku sídlí na ostrově Ko Wua Talab, kde je také restaurace a několik málo bungalovů. Většina šnorchlovacích výletů z Ko Samui se zde zastaví na oběd a projížďky na mořském kajaku. Zajistit si zde ubytování je trochu problém, ale pokud se vám to podaří, stojí to za to. K večeru, kdy všichni účastníci jednodenních zájezdů odjedou, máte ostrov prakticky sami pro sebe a dělíte se o něj jen s okatými opičkami, vesele skákajícími ze stromu na strom se svými zrzavými mláďaty na břiše. Rozhodně si nenechte ujít i výstup na vrchol kopce, ze kterého jsou nádherné výhledy na celé souostroví.

 

 
 Share on Facebook Share on Twitter Share on Reddit Share on LinkedIn
Comments Off on Ang Thong  comments