Facebook RSS
Home Jih Ban Krut

Ban Krut

V Thajském zálivu jižně od Prachuap Khiri Khan se rozprostírají dlouhé odlehlejší písčité pláže s malým množstvím turistů. Samozřejmě tomu odpovídá také řidší síť převážně jednoduchých resortů a absence vyspělých turistických služeb. Hned na začátku je nutno poznamenat, že i zde je moře částečně zvířené s dohledností 1 až 2 metry, a nové rezorty rostou jako houby po dešti. Za pár let to tu bude určitě vypadat jako v Hua Hin.

Vesnice Ban Krut a její bezprostřední několikakilometrové okolí má hezké pláže lemované kokosovými palmami a borovicemi. Na místo lze dojet z Bangkoku jak vlakem, tak i autobusem asi za půl dne. V některých resortech si lze pro místní výlety půjčit kolo nebo motocykl. Tak jako tak si myslím, že nejlepší je přijet sem půjčeným autem, dává to větší svobodu v hledání ubytování i návštěvách okolních pamětihodností.

Na kopci nad malým přístavem je překrásný chrám s hezkým rozhledem po okolí. “Wat Tong Chai”, “Wat Thang Sai”, nebo jak se vlastně v přepisu z thajštiny jmenuje určitě stojí za návštěvu. Kromě naprosto pohádkového zevnějšku a zdobného interiéru, poskytuje náramný rozhled po okolní krajině.

Další informace můžete načerpat na oficiálním webu vesnice Ban Krut.

 
 Share on Facebook Share on Twitter Share on Reddit Share on LinkedIn
Comments Off on Ban Krut  comments