Facebook RSS
Home Moře Hua Hin

Hua Hin

หัวหิน

Asi tak 200 km od Bangkoku leží donedávna romantické typické thajské letovisko s docela hezkou písečnou pláží. Na prozatím nepřeplněné dlouhé pláži převažují Thajci, postarší Němci, ale jinak naprostá všehochuť. Před 10 lety to byli především backpackeři, ale u nich už není Thajsko v módě a tak jich ubylo. Kdo hledá romantiku osamocených pláží, musí jinam. Také čistota vody není excelentní, dohlednost tak 0,5 až 2 metry. Ubytování v hotelu sousedícím s pláží dává možnost střídat koupání v bazénu a moři.

Hotelů a guesthausů nepřeberně, ve všech cenových hladinách již od několika stovek bahtů za noc. V poslední době vznikly podél pláže luxusní hotelové resorty, což paradoxně udrželo množství lidí na plážích na únosné míře. Pláž je pozvolná a písčitá, v některých místech se ale vyskytují ostré kameny. Rozhodně ale nečekejte křišťálově čistou vodu, dohlednost je tak 1 – 2 metry. Na pláži si lze půjčit koně, padák, nebo se povozit na banánu. K dispozici je ovoce, potulných prodavačů všeho možného není mnoho a jejich agresivita je nízká. Přímo na pláži je možno zakoupit proslavenou thajskou masáž od krásných masérek s dlouholetou praxí.

A když to omrzí na pláži, je možno se projít po městečku a zaskočit do baru nebo restaurace. Oběd ani večeře určitě nikoho nezruinuje, pokud si nevybere tu nejdražší variantu. Lze samozřejmě i něco nakoupit přímo na denním tržišti. K dispozici je také zcela evropské nákupní centrum “Market Village”, se vším všudy, co u nás k němu patří. Myslím tedy supermarket, Starbucks, Haagen Danzs, United Colors of Benetton a mnoho dalších. Ovšem doopravdický highlight je noční tržiště. Lze tam ledacos nakoupit, ale především posedět a něco doopravdy dobrého pojíst, za únosné ceny, to jak si každý vybere a jaké má zrovna štěstí.

V okolí je mnoho zajímavostí. Například kopec Khao Takiab na jižním konci Hua Hin, se stojícím Buddhou, několika chrámy a hordou drzých opic. Nebo kopec přímo nad centrem města s krásným rozhledem a sloním kempem. Za náštěvu stojí také místní nádraží z počátku minulého století. Z doby, kdy si do Hua Hin přijížděla odpočinout thajská smetánka, včetně krále Ramy VI.

V Hua Hin je dodnes zámeček a letovisko královské rodiny. Pro veřejnost je přístupné zcela výjimečně, když nejsou vlastníci přítomni. Přítomnost významného člena královské rodiny se pozná podle kotvící válečné lodě na moři před areálem.

Proč navštívit Hua Hin

– Nejznámější letovisko v záp. cípu thajského zálivu

Nejznámější a také nejrušnější, s dobrým spojením s Bangkokem. Levnější solidní ubytování je možno sehnat v okolí vstupu na hlavní pláž naproti železniční stanici, nejlevnější guesthousy jsou v okolí přístavu. Jejich ceny se pohybují již od 400 THB na noc.

– Dotek dávných let kolem roku 1920

Čas nelze vrátit, ale můžete se alespoň ubytovat v několika hotelích připomínajících dávno ztracenou dobu. Jedinečnou možnost máte v bývalém Železničním hotelu, nyní Centara Grand Beach Resort & Villas Hua Hin (เซ็นทาราแกรนด์บีชรีสอร์ทและวิลลา หัวหิน), resortech Wora Bura, Baan Banyan a možná ještě některých dalších.

– Pobyt v moderních luxusních hotelích

Podél pláží v Hua Hin a ještě dál na sever až k Cha Am vzniklo mnoho nových velice luxuxsních beachfront hotelů v evropském i thajském stylu. Pokud se vám podaří zajistit si hotel za vámi přijatelnou cenu, určitě si za své peníze užijete dostatek luxusu, který byste si jinde nemohli dovolit.

 
Tags: ,
 Share on Facebook Share on Twitter Share on Reddit Share on LinkedIn
Comments Off on Hua Hin  comments