Facebook RSS
Home Moře Jomtien

Jomtien

จอมเทียน

Profláklé thajské letovisko Pattaya s nepříliš dobrou pověstí a nehezkými plážemi sousedí na jihu s Jomtienem. Přesto, že Jomtien je dnes již vlastně součástí Pattaya, je o poznání hezčí, klidnější a čistší. Pokud si zde vyberete hotel, který vám bude vyhovovat, lze i Jomtien doporučit na pobytovou rodinnou dovolenou. Aktivní člověk zde může prožít dovolenou a užít si většinu atrakcí Thajska s výjimkou pustých končin, pralesů a vysokých hor.
Písčitá pláž s příjemným vstupem do vody je z větší části lemována lehátky pod slunečníky, které si lze levně pronajmout. Působením vln se voda částečně kalí, dohlednost v ní je tak 1 až 2 metry, což je snad na běžné koupání dostatečné. Za pláží je pobřežní ulice a pak již hotely a město. Podaří-li se Vám ubytovat se v hotelu sousedícím s pláží, s vlastním bazénem a lehátky, je to dobrá volba, a užijete si dosytosti koupání v moři, bazénu, slunění, turistických atrakcí i ruchu velkoměsta. Ale ten, kdo hledá romantiku osamocených pláží a pralesů, musí zvolit jiné místo.

Ve městě je nejen dostatek restaurací, obchodů i obchodních domů, ale i mnoho atrakcí pro turisty. Sloní kemp, krokodýlí, hadí a motýlí farmy, delfíní a velrybí show, skanzen, miniaturní Siam, plovoucí trh, Chrám pravdy a mnoho dalších hezkých i ztřeštěných atrakcí či kulturních představení. Rozhodně se zde nebudete nudit. Za zmínku stojí i vysoká věž, na kterou můžete vyjet vnitřním výtahem nebo vnější lanovkou. Dolů pak můžete i po laně, jako když kočka nosí koťata, a to je z téhle výšky docela adrenalinový zážitek. Dobrý přehled o možnostech podává oficiální web města Pattaya.
Nejen ve městě, ale i v jeho desetikilometrovém okolí je mnoho zajímavých věcí, tropický park, buddhistický areál, čínský chrám-muzeum s originálními sochami z terakotové armády a největší obraz Buddhy na světě. Ale o tom až někdy jindy.

Ještě na jednu věc je nutno upozornit. Protože již několik let mají ruští turisté bezvízový styk s Thajskem, jsou Pattaya i Jomtien dosti zaplněné ruskými turisty. Ti se ovšem žádný cizí jazyk neučí a tak musí zdejší Thajci k angličtině přibrat ještě základy ruštiny.

 

 
 Share on Facebook Share on Twitter Share on Reddit Share on LinkedIn
Comments Off on Jomtien  comments