Facebook RSS
Home Jih Ko Nang Yuan

Ko Nang Yuan

Ko Nang Yuan je malý ostrov (tedy spíš souostroví tří malých ostrůvků spojené písečnou kosou) poblíž Ko Tao. Ostrov, stejně jako jediný resort na něm je v současnosti v soukromých rukou. Před očima se mění z divokého místa s chatrčemi potápěčů v moderní rekreační středisko. Máte-li možnost, pokuste se na poslední chvíli urvat ještě něco málo z jeho půvabu a podmořských krás. Není jiné takové místo v Thajském zálivu!

Snad ještě nyní se dá ubytovat v dřevěných chatičkách na svahu hory se snadným přístupem ke šnorchlování na obou stranách ostrova. Stravování v jediné restauraci je trochu dražší, ale stále ještě dostupné. Na ostrově je také základna potápěčů, kteří vás naučí základům tohoto krásného sportu.

Přes den na Ko Nang Yuan přijíždějí šnorchlaři a potápěči z blízkého Ko Tao, ale večer a ráno máte souostroví jen pro sebe. Okolí ostrova je cílem mnoha potápěčských lodí, od šnorchlařů naštěstí oddělených provazy s bójemi.

Na ostrově staví katamaran společnosti Lomprayah, jedoucí přímou, kombinovanou dopravou (bus, loď) z Bangkoku až na Ko Samui. Máte-li zájem, navštivte webové stránky dopravce. S ubytováním ale počítejte pouze po předchozí rezervaci.

 

 
 Share on Facebook Share on Twitter Share on Reddit Share on LinkedIn
Comments Off on Ko Nang Yuan  comments