Facebook RSS
Home Moře Ko Samet

Ko Samet

เกาะเสม็ด

Pokud chcete najít hezké koupání ne příliš daleko od Bangkoku, místo, které přes všechen turistický ruch stále ještě má své kouzlo, vydejte se na ostrov Ko Samet, asi tak 200 km od Bangkoku.  Sympatické na něm je, že je tu nejenom spousta farangů, ale že tu potkáte i hodně mladých Thajců, kteří sem jezdí trávit víkendy.

Z přístavu Ban Phe, kam se snadno dopravíte autobusem, to na ostrov trvá asi půl hodiny lodí. Auta sem nesmějí, takže jedinou možností pohybu do vzdálenějších oblastí ostrova je předražená hromadná doprava nebo ještě předraženější individuální. Naštěstí se na většinu míst dá dojít pěšky podél pobřeží.

Severní pláže jsou největší a nejzalidněnější, voda je tu čistá, písek bílý, pláže uklizené. Večer se pláže promění v restaurace, kde si můžete dát romantickou večeři za svitu svíček.

O trochu jižněji, asi v polovině ostrova, narazíte na méně zaplněné pláže v zálivech, např. Ao Nuan a Ao Pudsa, kde jsou hezké bungalovy schované v zeleni. Na ostrově je i pár velice drahých rezortů, do kterých vás nepustí ani nahlédnout, ale většina ubytování je v nižší a střední cenové kategorii.

Nutno upozornit na nejjižnější výběžek, kde je sice hezké prostředí a dobré ubytování, ale samá skála a kameny, takže to na koupání moc není.

 

 
 Share on Facebook Share on Twitter Share on Reddit Share on LinkedIn
Comments Off on Ko Samet  comments