Facebook RSS
Home Moře Ko Sichang

Ko Sichang

เกาะสีชัง

V severovýchodní části Thajského zálivu, jen 10 km od pobřeží,  je ostrov Ko Sichang, oblíbený cíl jednodenních výletů z Bangkoku. S turisty, v drtivé většině místními, objedou za den veliké tuk-tuky okruh, zahrnující množství zajímavých míst. Tuk-tuk si můžete pronajmout hned v přístavu, jakmile vystoupíte z lodi. Je vám k dispozici celý den, a u všech pamětihodností na vás čeká.

První zastávka je pár set metrů za přístavem na jednom z nejvýznamnějších čínských chrámů v Thajsku, Wat Chuthathittham s mnoha zákoutími a jeskyní. Pak můžete vyšplhat na vrchol kopce, kde je krásný výhled na moře a severní část ostrova a malý chrámek s otiskem Buddhovy stopy. Přes tyto krásy je zde thajských turistů už minimum, asi z důvodu prudkého výstupu na vrchol. Sejít dolů můžete jinou cestou a pokud se dohodnete s řidičem tuk tuku, bude vás čekat tam.

Cesta pokračuje na severní stranu ostrova a vyhlídkové a procházkové místo kolem moře. Potom se můžete zastavit uprostřed ostrova na kopci u chrámu s velkou žlutou sochou Buddhy, odkud je hezký výhled na přístav a vesnici.

Další zastávku tvoří místo, kde měl letovisko oblíbený král Chulalongkorn. Královský letohrádek už tam sice nestojí, byl přemístěn do Bangkoku (Vimanmek), ale jen pobyt na místech, kde byl božský monarcha je povznášející a mnoho Thajců tam z úcty pokládá květiny. V okolí je ještě několik staveb, hezký bílý chrámeček na kopečku, zbytky parku, vše tak maximálně na příjemnou hodinku a určitě stojící za návštěvu.

Cesta pokračuje kolem šílené stavby “Drákulova hradu” , který si postavil sám jen s jedním pomocníkem jakýsi profesor architektury ze státu New York. Stavba je bohužel na soukromém pozemku, takže si ji můžete prohlédnout jen z dálky.

A nakonec jste vyloženi u malé pláže, s nebývale čistou vodou a dobrým koupáním. Pro místní je to hlavně příležitost k dobrému jídlu a ještě lepším fotografiím. Snad je možno si zakoupit i šnorchlovací zájezd lodí. Dohlednost v moři je určitě tak 5 m. Tady vás ale váš tuk-tukář opustí a přijede pro vás zase až v dohodnutou dobu.

Na Ko Sichang je možno dojet z Bangkoku autobusem do města Si Racha, pak tuk-tukem do přístavu a lodí na ostrov. Na ostrově se můžete i ubytovat, máte-li dostatek času, jsou to příjemně strávené dva dny.

 

 
 Share on Facebook Share on Twitter Share on Reddit Share on LinkedIn
Comments Off on Ko Sichang  comments