Facebook RSS
Home Jih Ko Similan

Ko Similan

 หมู่เกาะสิมิลัน

Ostrovy v Andamanském moři patří nepochybně k nejlepším thajským rekreačním lokalitám. Kromě koupání poskytují dobré možnosti šnorchlování a občas i potápění. Jedna z nejlepších lokalit je souostroví Ko Similan. Nejjednodušší možnost, jak se na ostrovy podívat, je jednodenní šnorchlovací výlet, který má zastávky na několika ostrovech. Objednání výletu není nijak složité a zvládnete ho ze dne na den třeba v Thap Lamu. Výlet sám lze jen doporučit.

Delší zastávku na oběd poskytuje při šnorchlovacím zájezdu ostrov č. 4, Miang. Na ostrově je též docela dobré ubytování. Je možno volit mezi stany, chatičkami s větrákem nebo klimatizací. Ty naposled jmenované mají i nádherný výhled. Elektřina a tudíž i klimatizace je ale pouze v noci. Chatičky patří národnímu parku a zajištění ubytování je možné pouze přes jeho webové stránky. Občas vám pomůžou v Thap Lamu v nějaké cestovce nebo přímo ve správě parku. Na ostrov přijíždí farangové, dnes již v menšině, zato přibyli asijští cizinci a dokonce i tuzemští Thajci.

Na ostrově vás pak čekají krásné, písčité pláže, úžasně čistá voda, docela hezké korály a rybičky. Ale také veliké množství všemožných štípadel, od komárů přes písečné blechy, mořské řasy a kdoví co ještě. Ani přes noc puštěná klimatizace, svitky, namazání, nastříkání (smradu jako v Lovosicích), vás od seštípání neuchrání. Na ostrově je dobře použitelná restaurace, kde lze nakoupit i balenou vodu.

Hezký je i vnitřek ostrova s tropickým deštným pralesem a obrovskými bambusy. Často uvidíte i nějaké zvíře, nebo ptáka. Na fotkách gekon, netopýři, nikobarský holub a vodní varan. K vidění je ale více, veverky, motýli, pozemní krabi a množství ptáků.

Pro potápěče je nezapomenutelným zážitkem tůra po okolních ostrovech Koh Bon, Koh Tachai a Richelieu Rock. Nejlepší je vícedenní zájezd po několika lokalitách.

 
 Share on Facebook Share on Twitter Share on Reddit Share on LinkedIn
Comments Off on Ko Similan  comments