Facebook RSS
Home Jih Ko Surin

Ko Surin

อุทยานแห่งชาติหมู่เกาะสุรินทร์

Národní park Mu Ko Surin zahrnuje pět Surinských ostrovů a okolní moře, které je vyhlášenou potápěčskou a šnorchlařskou destinací.  Součástí parku je i jedna z nejslavnějších potápěčských destinací Richelieu Rock. Na ostrovech můžete spatřit endemického holuba nikobarského nebo mangrovníkového varana, moře je bohaté na ryby, korály i želvy.

Protože šnorchlování ze břehu není k ničemu, je nutno si za 100,- THB pronajmout místo na šnorchlovací loďce na půl dne a užít si doopravdy čisté vody s dohledností okolo 30 m, rybičky, želvy a korály. Loď se vydá na více míst v okolí ostrovů. Vysadí pasažéry a nechá je šnorchlovat po proudu několik stovek metrů, než je zase posbírá. Před několika lety bylo prý množství korálů o mnoho větší, a některé z nich uhynuly z důvodu vysoké teploty v moři. Přesto lze šnorchlařům tuto destinaci bez obav doporučit.

Na ostrově Ko Surin je ubytování v chatkách a stanech národního parku, ale celý ten rezort připomíná spíše náš pionýrský tábor.  Proto kdo nešnorchluje, ať jede raději na jiný ostrov, možná s méně čistou vodou, ale lepšími službami a možná i lepšími plážemi. Je jich na jih od Krabi dostatek.

Ubytování a dopravu na Ko Surin si lze zajistit ze dne na den v Kura Buri. Ve vysoké sezóně se může stát, že je třeba několik dní počkat, než se ubytování uvolní. Ubytování lze předem zajistit na stránkách národního parku, není to ale jednoduché a je vhodné, nechat si poradit v nějaké vstřícné cestovní kanceláři.

Blízká Richelieu Rock je skála celá pod vodou a je jednou ze špičkových potápěčských destinací. Potápěčské lodě jsou v celé oblasti velice oblíbené a místo na nich lze zajistit jak na Phuketu, odkud obvykle vyplouvají, tak i z Česka po internetu. Národní park je přístupný pouze od listopadu do května.

 

 
 Share on Facebook Share on Twitter Share on Reddit Share on LinkedIn
Comments Off on Ko Surin  comments