Facebook RSS
Home Jih Ko Tao

Ko Tao

เกาะเต่า

Ko Tao (někdy se také píše Koh Tao), v překladu “Želví ostrov”, podle svého tvaru, je ostrov v jižní části Thajského zálivu. Před několika (asi 15) lety to byl ještě romantický ostrov s malými zapadlými rezorty na pláži a divokým vnitrozemím. V současnosti se na západní straně zaplnil obchody, bary a restauracemi podél celého pobřeží. Stále ale ještě působí na přicházející turisty přívětivě a přírodně. Dokonce zde lze dosud ještě nalézt nějakou klidnější zátoku. Okolo celého ostrova je veliké množství rezortů v různých cenových hladinách. V sezóně ovšem bývají hotely zaplněné a špatně se hledá ubytování. Nejzaplněnější je západní část ostrova, východní a severní je klidnější.

Nejznámější pláž Sairee je písčitá, pozvolná a ještě se tu v trochu kalnější vodě mohou vidět zbytky korálů a nějaké rybičky. Na jižním konci ostrova v Shark Bay  je dokonce možno si zaplavat s korálovými žraloky, kteří se tam občas vyskytují i těsně u břehu. Jsou hodní, nic nám neudělali, přes to, že plují snad metr vedle rekreantů, někdy i jen po kolena stojících ve vodě. Čistota vody podél ostrova je dobrá, ve větší vzdálenosti je prý viditelnost i 10-20 m podle ročního období. Ostrov Ko Tao je historicky považován za vyhlášenou potápěčskou a šnorchlařskou destinaci. V současnosti je pro šnorchlování lepší pronajmout si loď nebo si zajet na sousední Ko Nang Yuan.

Cestu autobusem a lodí na ostrov lze zajistit v Bangkoku ze dne na den, za cca 800 THB včetně trajektu.  Celá cesta je příjemná a jednoduchá. Ptejte se ve společnosti Lomprayah poblíž Khao San Road, nebo na jejích webových stránkách.

 

 
 Share on Facebook Share on Twitter Share on Reddit Share on LinkedIn
Comments Off on Ko Tao  comments