Facebook RSS
Home Moře Pattaya

Pattaya

พัทยา

Pattaya leží asi 150 km jižně od Bangkoku na východním pobřeží Thajského zálivu. V Česku, a možná i na celém světě je to nejznámější thajské letovisko. Pattaya v podstatě stojí za novodobým rozkvětem celého Thajska. Nebýt dovolených amerických vojáků během války ve Vietnamu jen Buddha ví, jak by to tady všude dnes vypadalo. Z malé vesnice s krásnými plážemi s křišťálovou vodou vyrostlo velkoměsto s nespočetnými hotely, restauracemi a zábavními podniky. Přesto, že voda v moři již není všude čistá lze nalézt místa, kde se dá ještě pořád dobře koupat, zvláště, když zkombinujete koupání v moři a hotelovém bazénu. Obojí má svoje výhody i nevýhody.

Důvod, proč ještě dnes jet do Pataya, je ohromné množství turistických atrakcí, které se ve městě a jeho okolí soustředily. Pohodlný, po autenticitě netoužící turista, tak vlastně nemusí cestovat nikam jinam, a všechny thajské zajímavosti má v blízkosti svého hotelu.  Restaurace, bary, masážní i erotické salony, kulturní představení, thajské i čínské chrámy, moderní shopping centra i tržiště, plovoucí trh, sloní, hadí, krokodýlí a delfíní show, skanzeny, koupání, potápění, vyhlídkovou ponorku, vyhlídkovou věž s lanovkou, let na padáku, i jen tak nad proudem vzduchu, vodní skútry a mnoho a mnoho dalších zábav.

Můžeme-li poradit, berte hotely v jižní části Jomtien, která je čistší a klidnější. Na sever a na jih od města lze místy nalézt i klidnější pláž, a v závislosti na počasí také docela čistou vodu.

Určitě si také udělejte výlet lodí na “korálový ostrov” Ko Larn.

Budete-li mít čas zajeďte také na některou z autentištějších zajímavostí v širším okolí Pattaya.

Pokud chcete, můžete do Pattaya odjet přímo z letiště a tak se vyhnout Bangkoku.

V závěru musíme upozornit na nekalé praktiky některých půjčoven vodních skútrů a motocyklů. Při vrácení vymáhají nehorázné částky za malá poškození, třeba i na spodní části vodního skútru. Zaznamenány byly i divné krádeže motorek.

 

 

 
 Share on Facebook Share on Twitter Share on Reddit Share on LinkedIn
2 Comments  comments 

2 Responses

 1. Ivo Pálenský

  Prosím o informaci týkající se autobusového spojení s Bangkokem.Jaká je přibližná cena jízdenky jedním směrem.

  Děkuji.
  Pálenský

  • Asmat

   Do Pattaya jezdí autobusy z Bangkoku jak z Ekamai a Mo Chit, tak i přímo z letiště Suvarnabhumi. Cena je orientačně okolo 100 THB.