Facebook RSS
Home Jih Railay

Railay

อ่าวไร่เลย์

Railay je malý poloostrov poblíž města Krabi na pobřeží Andamanského moře. Přestože je na pobřeží, přístup je pouze lodí kvůli vysokým vápencovým skalám, které blokují přístup po pevnině.  Skály jsou velice oblíbené a přitahují horolezce z celého světa.

Pláže Railay jsme poprvé viděli z velké šnorchlovací lodě, plující z Ao Nang na Ko Phi Phi a nabírající zde nějaké pasažéry. Pohled to byl úžasný a od té doby jsme cestě na pláže Railay přiřadili první prioritu.

I příjezd z východní strany od Krabi ukazuje hezký pohled na ostrov a slibuje krásné zážitky. První zklamání ale nastane hned po vylodění. Úžina je přeplněná jak lidmi, tak resorty. Naštěstí alespoň pláže zůstaly ne úplně přeplněné a pohled na skály všude v okolí je fascinující.

Druhé, o hodně horší zklamání nás čekalo ve vodě. Nejenže čistota vody nebyla valná, ale voda v nejhezčím místě poblíž skal byla plná žahavých vláken z medúz. Medúzy sice lovili místní zaměstnanci asi tak 300 metrů od pláže, vytahovali jednu za druhou, ale od žahavých vláken se jim pláže nepodařilo ochránit.

Na závěr nutno přiznat, že přese všechno jsou pláže Railay o hodně hezčí, než ty v zátoce Ao Nang.  Okolní skaliska navíc poskytují také možnost lezení. Můžete zde jít i na asi hodinovou procházku přes kopec na sousední pláž.

 Na Railay se dostanete lodí z Ao Nang  nebo Krabi. 

 

 
 Share on Facebook Share on Twitter Share on Reddit Share on LinkedIn
Comments Off on Railay  comments