Facebook RSS
Home Průvodce Chiang Mai a okolí

Chiang Mai a okolí

Centrum starobylé říše Lanna s nepřeberným množstvím opravdu historických chrámů, mnohem starších než uvidíte v Bangkoku. Je to ale i moderní město na úpatí hor s živými trhy a spoustou zahraničních turistů. V období horka nabízí příjemné osvěžení oproti zbytku země.

Na své si přijdou jak milovníci historie, tak i přírody. Výlety do džungle, raftování, jízda na slonech, treky k horským kmenům. V okolí se nachází mnoho dalších atrakcí včetně sloních show, královských horských paláců, posvátné hory Doi Suthep i nejvyšší hory Thajska Doi Inthanon.

Wat Phra SingChiang Mai je metropolí severního Thajska. Samotné historické jádro města je přímo nabito množstvím opravdu historických památek. Ze svahu hory Doi Suthep, na jejímž vrcholku je nádherný chrám, jsou působivé výhledy na město. Je východiskem k mnoha výletům do okolních hor a k návštěvě horských kmenů.

Vodopád VachirachtanDoi Inthanon se svými 2565 m je nejvyšší horou Thajska. Je přístupný asfaltovou silnicí až na vrchol, který bývá často v mracích. Cestu na vrchol lemuje řada vodopádů, jsou tu působivé chrámy, květinové zahrady i vesnice horských kmenů.

 
 Share on Facebook Share on Twitter Share on Reddit Share on LinkedIn
Comments Off on Chiang Mai a okolí  comments