Facebook RSS
Home Průvodce Kolem řeky Kwai

Kolem řeky Kwai

Na cestě podél řeky Kwai lze vidět autentické pozůstatky tzv. železnice smrti budované z Thajska do Barmy během 2. světové války i některé významné thajské národní parky. Cestou míjíte mnoho dalších zajímavostí: thajské, čínské a khmérské chrámy, vodopády, jeskyně a přehradní jezera. V okolí již trochu vzdáleného Sangklaburi lze pak nasát již barmskou atmosféru.

Železnice smrtiStřediskem této oblasti je Kanchanaburi s proslulým mostem přes řeku Kwai a ohromnými hřbitovy válečných zajatců, kteří na stavbě železnice zemřeli. Zajímavější a autentičtější pozůstatky železnice smrti jsou ale zbytky estakád podél skal nad řekou Kwai a Průsmyk pekelných ohňů. V současné době jezdí železnice do vesnice Nam Tok.

Jeden z vodopádů národního parku Sai YokVýjimečné přírodní památky jsou i národní parky Erawan a Sai Yok. Kromě krásné tropické přírody se zde stáváte i součástí thajské turistické komunity, poznáváte thajské zvyky a způsob současného života. V oblasti je ale ještě několik dalších, méně navštěvovaných národních parků, jako např. Tham Thon Lot a mnoho samostatných jeskyní, vodopádů a dalších zajímavostí.

SangkhlaburiAž u hranic s Barmou se nachází Sangklaburi, jezero Khao Laem Dam a Průsmyk tří pagodCesta z Kanchanaburi je daleká, a vyplatí se tu pobýt několik dní. Cestou uvidíte různé samoty, vesnice na kůlech v přehradním jezeře, ale hlavně projíždíte krásnou divokou přírodou. Zdejší kultura je již barmská, takže zde najdete nádherné chrámy, zlaté pagody, obří sochy lvů a hlavně poklidnou atmosféru na břehu přehradního jezera.

 Pokud jste nenavštívili Kambodžu a její Angkor Wat, určitě se zastavte v Muang Singh, rozvalinách nejzápadnějšího města starověké khmérské říše.

 Velice zajímavá je návštěva dvou živých buddhistických chrámů Wat Tham Suea a Wat Tham Khao Noi poblíž Kanchanaburi, soupeřících těsně vedle sebe svojí velikostí a nádherou.

Tygří chrám, shromáždění účastníkůMnoho turistů touží také po návštěvě Tygřího chrámu, i když upřímně řečeno, není o co stát. Cestu lze doporučit pouze těm, pro něž je důležité sáhnout si na tygra a nechat se s ním vyfotit. Nic jiného od návštěvy nečekejte.

Co se týče thajských národních parků a tropických pralesů, bývají čeští turisté dosti často zklamaní. V hlavní turistické sezóně, která připadá na období sucha, jsou totiž lesy částečně opadané, a nejsou tak husté jako rovníkové deštné pralesy. Pro obyčejné turisty není mnoho stezek, najmutí průvodců není všude obvyklé a množství zvěře také obvykle neodpovídá představám. Přesto návštěvu přírodních národních parků vřele doporučujeme, uvidíte opice makaky či langury, různé ptáky, motýly, ohromné tropické stromy, zkroucené liány, bambusové háje, skály, vodopády a mnoho dalšího.

 
 Share on Facebook Share on Twitter Share on Reddit Share on LinkedIn
Comments Off on Kolem řeky Kwai  comments