Facebook RSS
Home Průvodce Královská města v okolí Bangkoku

Královská města v okolí Bangkoku

Téměř žádný z historických a pro nás exoticky vypadajících chrámů a paláců v Bangkoku není starší než 200 let. Za staršími památkami se jezdí asi 80 km na sever do starého sídelního města Ayutthayského království, které bylo ve své době jedním z nejnádhernějších měst na celém světě. Dále na sever je město Lop Buri, které bylo důležitou součástí khmerské říše. Pro ty, kteří rádi navštěvují historická místa pak čekají v Thajsku ještě památky starověké říše Lanna a ruiny Sukhothajské říše, ty ovšem už nepatří do okolí Bangkoku, ale do severního Thajska.

Wat Chai WattanaramRuiny chrámů hlavního  města Ayutthaya (1350-1767), jsou jedním z nejznámějších historických míst Thajska. Asi deset nejvýznačnějších chrámů je roztroušeno po celém městě. Doporučujeme vybrat jen několik, třeba Wat Phra Si Sanphet, Wat Na Phra Men a Wat Chai Wattaranam. Zbytek času pak lze strávit třeba obhlídkou slonince, nebo zajímavého monumentu krále Naresuana.

Bang Pa InZa zhlédnutí stojí také zajímavé letní sídlo králů Mongkuta a Chulalongkorna ve vesnici Bang Pa In, vystavěné kolem r. 1900. Některými stavbami se rezidence hlásí k čínské minulosti. Jsou zde ale i stavby vybudované pod evropským vlivem, krásný park a věž s rozhledem. Vesnice leží asi 20 km před Ayutthaya.

Lop Buri - Prang Sam YotZajímavá je návštěva jednoho z nejstarších thajských měst Lop Buri s mnoha khmérskými stavbami a hordou drzých opic, které ne vždy jsou příjemné. Město ale leží dalších 60 km na sever od Ayutthaya.

.
 Pojedete-li cestou do Lopburi kolem thajského chrámového komplexu Wat Phra Putthabat, určitě se v něm zastavte. Zvláště o sobotách a nedělích je to místo velmi živé a plné buddhistických věřících. Můžete si také prohlédnout i přilehlou botanickou zahradu.

Obdobné thajské buddhistické středisko je Don Chedi, vybudované na oslavu vítězství krále Naresuana nad odvěkými nepřáteli Barmánci.

Ve městě Suphan Buri byl vybudován extravagantní čínský chrám ve tvaru ohromného draka. Místo je hojně navštěvováno čínskou komunitou.

 

 
 Share on Facebook Share on Twitter Share on Reddit Share on LinkedIn
Comments Off on Královská města v okolí Bangkoku  comments