Facebook RSS
Home Průvodce Mae Sot a okolí

Mae Sot a okolí

Jedna z nejodlehlejších částí Thajska s největším thajským vodopádem, rozsáhlé džungle, barmské chrámy i tržiště (a také uprchlické tábory), tradiční horské kmeny schované v nepřístupných údolích, obrovské sochy Buddhy i pozlacené pagody.

Městečko Umphang s největším vodopádem lze navštívit pouze po 150 km dlouhé silnici z Mae Sot, která se s dech beroucími výhledy klikatí po hřebenech hor a zase prudce překonává hluboká údolí a která je pro návštěvníka nezapomenutelným zážitkem.

Wat Chumphon Khiri, Mae SotV samotném městě Mae Sot je několik zajímavých chrámů a živé tržiště. V jeho hornatém okolí je ale mnoho přírodních zajímavostí a hezkých vesniček. Hraniční most s Barmou a přilehlé ohromné tržiště je cílem snad všech návštěvníků Mae Sot. I když se tam občas dá koupit něco levněji, rozhodně není sortiment nic extra objevného. Možná nějaké dřevořezby.

Vodopád Thi Lo SuK největšímu thajskému vodopádu Thi Lo Su je nutno ujet z Umphangu ještě více než hodinu cesty pronajatým pickupem. Když uvážíte, že na silnicích široko daleko je průměrná přesouvací rychlost tak 30 km/hod., stává se z návštěvy zdejšího kraje časově dosti náročná záležitost.

 
Tags:
 Share on Facebook Share on Twitter Share on Reddit Share on LinkedIn
Comments Off on Mae Sot a okolí  comments