Facebook RSS
Home Průvodce Na sever od Chiang Mai

Na sever od Chiang Mai

Nádherná rozmanitá krajina, hory, lesy, jeskyně, vesnice horských kmenů, raftování na horských říčkách, ale také spousta měst a městeček s nespočetnými chrámy, v řadě z nich je cizinec stále ještě raritou.

Vesnice čínských emigrantů s tradičním pěstováním čaje, letní sídlo královské rodiny s nádhernými zahradami, i nechvalně známý zlatý trojúhelník, dnes spíše jen brána do údolí řeky Mekong s možností plavby až do Luang Prabangu v Laosu.

Čajová plantáž, Mae SalongVesnici Mae Salong založili čínští uprchlíci. Přinesli sem i svoji kulturu a samozřejmě i čajové plantáže. Prostřednictvím restaurací, hotýlků a procházek můžete do tohoto života nahlédnout i vy. I sem přicházejí příslušníci početných okolních horských kmenů ve snaze prodat některé své výrobky turistům.

Palác královny matky u Doi TungChrám, dvě pagody a několik soch tvoří vrchol hory Doi Tung. Ohromné davy thajských turistů ale směřují do blízké horské chaty, kterou si i s přilehlou zahrádkou nechala za své peníze postavit králova matka, když se jí v jejích osmdesáti letech zastesklo po mládí stráveném ve Švýcarsku.

 

 

 
 Share on Facebook Share on Twitter Share on Reddit Share on LinkedIn
Comments Off on Na sever od Chiang Mai  comments