Facebook RSS
Home Průvodce Nejbližší okolí Bangkoku

Nejbližší okolí Bangkoku

Z nejbližšího okolí Bangkoku lze doporučit Ancient City se zmenšeninami mnoha thajských památek, protější Crocodile farm a Sam Pharan Elephant Zoo, kde se můžete projet na slonu, či zhlédnout historicko-cirkusové představení. Velice pěkné Safari World je vlastně již součástí velkého Bangkoku.

Ancient CityPojedete-li z Bangkoku po Sukhumvit road až téměř na břeh moře, narazíte na  Ancient City, velký skanzen, kde byly postaveny repliky významných historických památek z celého Thajska.

Na západní straně Bangkoku stojí za návštěvu Samphran Elephant Zoo. Kromě jízdy na slonech si můžete užít sloní představení, krokodýlí show, malou zoo a lodičky na jezírku. V okolí je ještě zajímavá botanická zahrada Rose garden, a o nedělích ještě moderní plovoucí trh Don Wai Market.

Ohromné čedí, nejvyšší buddhistická stavba na světě, je v Nakhon Pathom. O kousek dál stojí Sanam Chan Palace, areál postavený Ramou VI.

Wat Phra DhammakayaNa severním okraji Bangkoku je největší buddhistický klášter na světě, Wat Phra Dhammakaya. V areálu 3 x 1 km jsou tam tři ohromné chrámy velikosti fotbalového hřiště a tvaru létajícího talíře. Okolo jednoho jsou na gigantickém “stadionu” 930 x 930 metrů značky pro meditaci až 300 tisíc věřících současně. Celou meditaci můžete shlédnout třeba na buddhistický svátek  Makha Bucha.

Safari WorldVelice pěkné Safari World je vlastně již součástí severního předměstí Bangkoku.

Koho zajímá příroda, mangrovníky, lezci bahenní, krabi a další přímořské potvory, ať zajede do Ao Maha poblíž Samut Sakhon. Rezervace byla nedávno ještě v zoufalém stavu, snad již ale stačili opravit dřevěné chodníčky nad mangrovníkovými bažinami.

 
 Share on Facebook Share on Twitter Share on Reddit Share on LinkedIn
Comments Off on Nejbližší okolí Bangkoku  comments