Facebook RSS
Home Průvodce Okolí Hua Hin

Okolí Hua Hin

Hua Hin je o něco klidnější a autentičtější přímořské letovisko než proslavená Pattaya,  a je dobrou variantou pro dovolenou u moře v blízkosti Bangkoku. Není zde sice tolik atrakcí, zaměřených přímo na turisty, zato se zde můžete přiblížit současnému thajskému životu a poznat více přírodních lokalit.

Hua Hin - plážLuxusní, ale i jen standardní hotely a rezorty se táhnou podél pozvolných písčitých pláží od Cha Am až po Khao Sam Roi Yot. Voda v moři je samozřejmě trochu zakalená, ale na většině pláží použitelná pro dobré koupání. Letovisko Hua Hin poskytuje navíc množství turistických lákadel. Historické nádraží, hotely s atmosférou 19. století, královský palác, noční trh, sloní vesnici a kopec s chrámem a opicemi.

.
Teakový palác Ramy VI. Mrigadayavan Palace zaujme nejen svou velikostí, ale dá vám nahlédnout do životního stylu thajských monarchů první poloviny 20. století. Palác leží na půli cesty mezi Cha Am a Hua Hin. S přilehlou pobřežní přírodní rezervací tvoří zajímavé zastavení na vaší cestě.

Odlehlá pláž Phran Kiri sousedí s přímořským národním parkem. Můžete se projít cestičkou mangrovníkovými porosty nebo projet loďkou po zákoutích řeky. Poblíž je i nepříliš romantické ubytování, ale pláž je prozatím málo zalidněná.

Khao Sam Roi YotKhao Sam Roi Yot, pohoří tří set vrcholů, je ohromný národní park. Pro turisty bez automobilu je přece jen trochu vzdálený. Na severním konci parku je Thajci vyhledávaná jeskyně Tham Phraya Nakon Cave, jižní má více přírodních lákadel pro západní turisty. Uvidíte zde černé opice langury, makaky i vodní varany. Můžete se projet loďkou po řece, nebo vylézt na velký kopec s výhledem.

Na mnoha místech této oblasti jsou zachované památky na thajské krále dynastie Chakri, od Ramy IV. až po Ramu VI. Některé jejich letní paláce můžete běžně navštívit. Lze se dokonce i ubytovat v hotelích pamatujících éru krále Ramy V., Chulalongkorna.

 
 Share on Facebook Share on Twitter Share on Reddit Share on LinkedIn
Comments Off on Okolí Hua Hin  comments