Facebook RSS
Home Průvodce Mae Hong Son a okolí

Mae Hong Son a okolí

Odlehlý hornatý kraj na severozápadě Thajska u hranic s Barmou nabízí návštěvníkům nevšední zážitky. Zapadlé vesničky s horskými kmeny, louky plné květů, nádherné výhledy do krajiny, vodopády, jeskyně i chrámy. Stojí za to strávit v této oblasti alespoň týden.

Nevšedním zážitkem pro vás může být návštěva nejhlubšího thajského kaňonu v Ob Luang nebo výlet po pohraniční řece Moi u městečka Mae Sariang, ohromný vodopád Mae Surin či nejkrásnější thajská jeskyně Tham Lot. Nakonec můžete pár dní strávit v živém kosmopolitním středisku Pai a vychutnat si atmosféru doby, kdy cestování bylo výsadou mladých nemajetných studentů.

Wat Chong Klang, Mae Hong SonMae Hong Son je střediskem celé této oblasti, charakterem už trochu barmské. Je to velice příjemné městečko s několika hezkými chrámy, zajímavým nočním trhem a dokonce i letištěm. Poblíž městečka se nachází vesnice dlouhokrkých žen, do které místní pořádají jízdy lodí s dlouhým ocasem.

Naučná stezka v národním parku Ob LuangV národním parku Ob Luang je k vidění nejhlubší kaňon v Thajsku. Parkem vede také asi 1 km dlouhá stezka, kromě jiného také kolem prehistorických maleb na skále.

Vodopád Mae SurinVelký horský vodopád Mae Surin je snadno dosažitelný asi 15 km za pláněmi slunečnic. Kdybyste ale chtěli sejít dolů, museli byste tři hodiny úplně jinou pěší cestou. Ale i z protější stráně je na pohled velmi hezký.

Tradiční domy v Mae SariangMae Sariang je malé útulné městečko nad řekou, s několika chrámy, úzkými uličkami a dřevěnými domky. Několik místních cestovek organizuje treky do okolní přírody a k horským kmenům.

 
 Share on Facebook Share on Twitter Share on Reddit Share on LinkedIn
Comments Off on Mae Hong Son a okolí  comments