Facebook RSS
Home Průvodce Proč jet do Thajska?

Proč jet do Thajska?

Nejjednodušší asijská země pro samostatné turisty

Dobrá bezpečnostní a zdravotní situace, možnost zajištění ubytování ze dne na den, možnost stravování i v lokálních restauracích. Snadné cestování autobusy, letadly i vlakem. Volné cestování ve všech cenových hladinách.

Koupání, potápění, šnorchlování

Koh Larn - menší hezké plážeThajsko nabízí širokou škálu přímořských letovisek, od prostých bungalovů na vzdálených ostrovech až po luxusní rezorty s bohatým společenským životem.  Moře je vždy teplé, více či méně čisté v závislosti na množství rezortů a vzdálenosti od pobřeží. Na své si přijdou milovníci potápění i šnorchlování, někde se můžete projíždět na mořském kajaku, jinde na banánu nebo vodním skútru.

Tropická příroda

Vnitrozemí ostrova Ko Samet je porostlé bujnou vegetacíHory, lesy, vodopády, jeskyně. Spousta národních parků s nedotčenou přírodou. Několik druhů opic a různé druhy ptáků. Obří bambusy, lotosy, exotické kvetoucí stromy, lesy plné tzv. pokojových květin. Orchidejové farmy i rozkvetlé horské louky. Treky do džungle, raftování, jízda na slonech, fotografování se s tygry, cvičení slonů i krokodýlů, hadí a krokodýlí farmy, krmení opic a ryb.

Historické památky

Wat Chedi Luang, Chiang MaiVíce či méně zachovalé památky na khmerskou říši, říši Lanna, bývalá hlavní města Sukhothai, Ayutthaya a Rattanakosin v Bangkoku. Nepřeberné množství soch Buddhy různých postojů i velikostí. Množství buddhistických klášterů i čínských svatyní. Zlaté věže chrámových komplexů Wat Phra Kaeo a Wat Pho tyčící se nad řekou Chao Phraya v Bangkoku.

Touha po poznání

Noční trh, PhitsanulokTradiční domy na kůlech, domečky pro duchy, vesnice horských kmenů, živé kláštery se spoustou mnichů, plovoucí trhy, thajská kuchyně, masáže. Na každém kroku poskytuje Thajsko mnoho zajímavostí. Pokud se vydáte stranou od hlavních turistických tras, zažijete úžasný pohled do života běžných thajských obyvatel a oceníte jejich přátelský a milý postoj k návštěvníkům.

Festivaly a slavnosti

Loi Krathong - nejvíce se těší dětiV Thajsku je po celý rok řada festivalů a slavnostní, některé mají ráz státního svátky někdy i s několika dny pracovního volna, jiné jsou jen regionální, ale přitahují řadu lidí z celého Thajska i zahraničních turistů.Pokud se vám podaří zúčastnit se jakéhokoliv festivalu nebo místní slavnosti, využijte příležitosti. Songkran, Loi Krathong, Slavnost slonů v Surinu, ale i například pouť horských kmenů stojí určitě za to.

Nakupování

Ženy z horských kmenůKvůli nákupům se turistům do Thajska jezdit nevyplatí. Lze koupit pár upomínkových předmětů, luxusní značkové zboží za skoro evropské ceny nebo nějakou napodobeninu, pokud je zcela za pakatel. Přesto si nenechte ujít toulání se po tržištích i luxusních obchodních domech. Ani jedno u nás nenajdete.

Možnost opatřit si girlfriend

I starší ročník si tu může užítmalou, rozkošnou, zcela oddanou a exotickou. Na jednu noc nebo celou dovolenou. Nebo také jako manželku. No, raději se této zábavě vyhněte. V této oblasti je Thajsko velice nebezpečnou zemí. A vybrat si manželku v prvním vykřičeném domě je bohužel častá šílenost mnoha turistů.

 
Tags:
 Share on Facebook Share on Twitter Share on Reddit Share on LinkedIn
Comments Off on Proč jet do Thajska?  comments