Facebook RSS
Home Průvodce Jihozápadně od Bangkoku směrem k Phetchaburi

Jihozápadně od Bangkoku směrem k Phetchaburi

Damnoen SaduakTradiční plovoucí trhy v Damnoen Saduak jsou dnes již jen představením pro turisty, stále ještě ale velice barvitým a zajímavým. Vesnice sama je pak tichá a zajímavá, a lze se tam toulat podél kanálů-ulic po vyvýšených chodnících na kůlech. V okolí lze nalézt i jiné plovoucí trhy, o trochu menší a autentičtější, jako např. Kha Ka.

PhetchaburiPhetchaburi je staré město, překypující historickými památkami a turistickými zajímavostmi. Najdete tu několik zajímavých chrámů, palácový komplex z 19 stol., několik jeskyní, zříceniny khmérského chrámu a muzeum. Přesto zůstává Phetchaburi částečně stranou zahraničního turistického ruchu.

Je tu ještě mnoho dalších, menších zajímavostí, stojících za návštěvu, jedete-li kolem. Odsolovací nádrže, trh na železniční trati v Samut Songkhram, pomník siamským dvojčatům  a jeskyně s chrámem v Khao Yoi.

 Na tradiční plovoucí trhy přiváželi loďkami na prodej své výpěstky thajští farmáři. Kupující, také na loďkách, prohlíželi, smlouvali a nakupovali. Takové trhy byly k vidění výjimečně ještě nedávno. Výstavba kvalitních asfaltových silnic omezila dříve masivní používání kanálů jako nejvýhodnější dopravní tepny. Nejznámější, Damnoen Saduak se tak stal již pouze představením pro turisty. Mnoho plovoucích trhů ale přežilo do současnosti v novém hávu. Přijíždějí sem o víkendech Thajci auty, nakupují zboží nabízené z lodiček, ale hlavně jedí. Takové trhy se vyskytují na mnoha místech v okolí i uvnitř Bangkoku. Velkou oblibu mají velké lodě-restaurace, plovoucí sem a tam po řece a poskytující v hodinové plavbě občerstvení, jídlo a zábavu thajských návštěvníkům. Komu je příjemné stát se na chvíli součástí thajské komunity, má tady výbornou příležitost.

 
 Share on Facebook Share on Twitter Share on Reddit Share on LinkedIn
Comments Off on Jihozápadně od Bangkoku směrem k Phetchaburi  comments