Facebook RSS
Home Průvodce Západně od Ratchaburi

Západně od Ratchaburi

Ještě jednu oblast v okolí Bangkoku je nutno zmínit přes to, nebo právě proto, že tady západní turisty nepotkáte. Nejsou tu žádné světoznámé hity, ale mnoho zajímavých míst, ve kterých vaši známí určitě nebyli.

Nalákáni jakýmsi časopisem a krásnými obrázky jako z amerického Grand kaňonu jsme se vydali do Pong Yup.  První překvapení bylo, že jsme na místě označeném navigací nic neviděli. Pouze zvlněné pláně a nějaké stavení. Projeli jsme sem i tam, objevili na stromě načmáranou směrovku, jinak nic. Až domorodci v chaloupce nás nasměrovali do lokality, podobné našemu vytěženému pískovému lomu. A v něm úžasné útvary skoro jako v Grand kaňonu. Vše ale v měřítku tak 1:500.

Oblast ale nebudeme zatracovat. Na úpatí hor jsme navštívili teplé prameny Pong Krathing Hot Spring, kde napravo v přírodním jezírku vesele dováděly opice a nalevo, v o něco upravenějším, se máčeli thajští turisté.

Nocleh jsme sehnali v úžasné chaloupce vystavěné na velkém stromě. Jen k snídani nebylo nic jiného, než tradiční thajská rýžová kaše.

V opuštěné krajině se najednou objevil jakýsi veliký skanzen – hotel – Phawothai museum. Vše autentické do té míry, že to není vystavěné kvůli západním turistům.

V širším okolí jsou všude hezká přírodní jezírka, potoky, vodopády a horké prameny. Poblíž Khao Krajom si lze si půjčit čtyřkolku nebo automobil 4×4 a projet se po okolních horách, kam se normálním autem nedostanete. Orchideová farma pěstuje kytky pro tržiště ve velkých městech, lze navštívit také sloní kemp.

Na málo frekventovaných a špatně značených silnicích je ale těžká orientace, a proto doporučujeme navigaci. Thajská turistická sezona je zde z nějakého důvodu léto a podzim.

No, a viděli jste, jak večer z nenápadné jeskyně na svahu kopce vylétá přes jeden milión netopýrů? Každý večer, když se šeří, se toto představení koná poblíž Ratchaburi v Khao Chong Phran. Ten počet nemůžeme zaručit, ale když jsme spočítali netopýry na části fotky a vynásobili časem, po který z jeskyně vylétají, vyšlo nám 1,5 milionu.

 
 Share on Facebook Share on Twitter Share on Reddit Share on LinkedIn
Comments Off on Západně od Ratchaburi  comments