Facebook RSS
Home Sever Chiang Dao

Chiang Dao

เชียงดาว

70 km na sever od Chiang Mai leží zapadlá vesnice Chiang Dao. Snadno dosažitelná divoká příroda s velkým množstvím nepokácených vysokých stromů a nepříliš turistů vybízejí k několikadennímu pobytu a toulkám po okolí. Navštívíte několik romantických chrámů na úpatí hory s nepříliš náročným výstupem. Velká zajímavá jeskyně, staré čedí a jeskynní chrámy dělají z tohoto koutu Thajska prvotřídní destinaci.

1500 metrů nad okolním terénem se tyčí hora Doi Luang Chiang Dao (2200m). Výstup na ni trvá prý dva dni, takže asi není pro každého, ale rozhodně se vyplatí navštívit její okolí.

Namířili jsme si to jednou pouze k buddhistickému chrámu na úbočí hory. Asi po půlhodinovém výstupu se dostáváme k chrámu. Na schodišti asi 10 metrů před námi překrásně vybarvený bažant. Tiše, abychom ho nevyplašili, chystáme kameru a foťák. Bažant naštěstí neutíká, ale pomalu se dokonce blíží k nám. Jako by nic si klove cosi na chodníku. Už je skoro u nás a najednou si to namířil na moje nohy. Už mě klovl a chce ještě. Odháním ho svetrem, nechci ale moc razantně. Zpovzdálí nás pozorují Thajci a nejsem si jist, do jaké míry je to pro ně legrace a do jaké míry je místní bažant posvátný. Poťouchlý bažant to asi tuší a tak pouze kousek poodskočí a zaútočí znovu. Zachránily nás až posvátné prostory jeskyně, kam měl asi bažant zakázaný vstup.

 
 Share on Facebook Share on Twitter Share on Reddit Share on LinkedIn
Comments Off on Chiang Dao  comments